Dodana: 5 styczeń 2009 12:28

Zmodyfikowana: 5 styczeń 2009 12:28

Helena Mieszkuniec

Wokalistka jazzowa, pedagog, animator kultury, autorka ponad 400 tekstów do piosenek i kompozytorka ponad 500 piosenek. Jest prezesem Stowarzyszenia „Ogród Estrady i Sztuki”. Jest także autorką musicali „Dym I”, „Dym II” i „Szansa” (stworzyła teksty piosenek i muzykę do nich oraz przygotowała wokalistów do występów). Od 25 lat prowadzi zespół dziecięcy „Słońce w Kapeluszu”, działający przy klubie Kaktus.

W 1993 roku założyła Szkołę Estradową I i II stopnia w Białymstoku, opartą o autorski program nauczania. Szkoła zagrała ponad 400 koncertów charytatywnych dla Stowarzyszenia „Droga”, Domu Opieki Społecznej w Zaściankach, Szpitali (m.in. DSK), hospicjów i domów dziecka, a także dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie szkoły przywieźli 568 nagród z festiwali ogólnopolskich (nagrody grand prix oraz nagrody za zdobyte miejsca medalowe).

Zorganizowała 15 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Młodzi w piosence, kolędzie i pastorałce”, 13 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Sing, Jazz, Blues” pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Rokrocznie (od 15 lat) organizuje kolonie dziecięco-piosenkarskie, obozy musicalowe, warsztaty rzeźbiarskie, plenery i międzynarodowe obozy artystyczne m.in. w 2000 roku w Augustowie oraz w 2005 roku w Czarnej Wsi Kościelnej.

Jest szefową Domu Pracy Twórczej w Czarnej Wsi Kościelnej, w którym powstała i rozwija się idea Wsi Tematycznej – „Wieś Ducha Puszczy”.
Stale współpracuje z wydziałem prewencji Wojewódzkiej Komendy Policji.
Od 2002 roku jest wpisana do polskiej edycji encyklopedii „Who is who”.
Została nagrodzona nagrodą Zasłużony Działacz Kultury przez SM „Słoneczny Stok”.

facebook