Agnieszka Tarasiuk-Sutryk
Artystka z Warszawy, mieszkająca od 2004 roku we wsi Kazimierowo, na Białostocczyźnie, gdzie swą kreatywność i talent przekuwa na działalność kulturalno-społeczną.
Urodziła się 22 maja 1971 roku w Warszawie. Tam studiowała grafikę i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych (pracownia prof. Mirosława Duchowskiego). W 1994 roku przeprowadziła się wraz z mężem, Markiem Sutrykiem, do wsi Kazimierowo. Stała się społeczniczką. Pozyskała dla kultury dawny Dom Ludowy we wsi Sokole, gdzie obecnie znajduje się kino, sala wystawowa oraz miejsce spotkań. Swym działaniem i zapałem zainteresowała miejscową ludność, wraz z którą udało się jej stworzyć czynny i oryginalny ośrodek artystyczny. Z mieszkańcami Sokola zorganizowała wystawę fotograficzną „Ja z pradziadkiem”, z Hieronimowem zaś znany projekt „Suknia baronowej” - pokaz strojów balowych, uszytych przez dziewczyny z Hieronimowa, który odbył się terenie zabudowań z PGRu oraz ruin XIX-wiecznego pałacu baronowej Ramm.
Za pracę na rzecz zmiany społecznej została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie „Akcja akacja”.
Agnieszka Tarasiuk-Sutryk współpracowała z Narodową Galerią Zachęta i Centrum Sztuki Współczesnej, Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. Swe prace wystawiała również na Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO we Wrocławiu, CSW Maneż w Sankt Petersburgu i Videoformes w Clermont, Shoneiche Gallery w Berlinie. Jest m.in. autorką filmu „Żaloty”, który został nakręcony nad zalewem Siemianówka” i przedstawia wiosenne zaloty żab.
Jedna z założycieli, a od 2006 roku prezes Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej WIDOK. W 2006 r. otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego. Laureatka pierwszej edycji „Przystanku Młodych”.
Od czerwca 2008 roku dyrektor Domu Pracy Twórczej w Wigrach.