Region i Gospodarka

 • II Święto Plonów „ Wdzięczni Polskiej Wsi” odbędzie się w podlaskim Kolnie

  Miniaturka artykułu
  2019-08-21 14:54:22

  - Mamy ogromny zaszczyt organizować kolejną edycję tego ogólnopolskiego święta – mówił w środę (21.08) podczas konferencji prasowej wojewoda Bohdan Paszkowski. – to szczególne wyróżnienie dla naszego województwa, które jest przede wszystkim regionem rolniczym. Drugie Święto Plonów „ Wdzięczni Polskiej Wsi” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia w Kolnie. W wydarzeniu zapowiedział udział Premier RP Mateusz Morawiecki.

 • Suwałki. 24 sierpnia mija 100 lat od wyzwolenia miasta

  Miniaturka artykułu
  2019-08-20 11:57:15

  Już w najbliższy weekend Suwałki będą świętować 100.rocznicę wyzwolenia miasta. Uroczyste obchody z okazji tego wydarzenia zaplanowano na trzy dni (23-25.08) Będą wystawy, projekcje filmów, msza w intencji suwalczan, odsłonięcie muralu, koncerty, widowisko historyczne, piknik rodzinny, potańcówka, a nawet Sztafeta Niepodległości Suwałki-Sejny.

 • Młodzieżowi liderzy z Białorusi – na spotkaniach w Podlaskiem

  Miniaturka artykułu
  2019-08-19 15:38:48

  O działalności młodzieżowego sejmiku w Podlaskiem, sytuacji młodych na rynku pracy, aktywizacji poprzez historię a także szansach, jakie daje międzynarodowa współpraca – rozmawiali i dyskutowali studenci i młodzieżowi liderzy z Białorusi. W poniedziałkowym (19 sierpnia br.) spotkaniu w urzędzie marszałkowskim towarzyszył im Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

 • Sierpniowy czas podziękowań i radości

  Miniaturka artykułu
  2019-08-19 13:39:57

  - Te sierpniowe dni to szczególny czas dla wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących i wszystkich ludzi, którzy trudzą się, aby nikomu nie zabrakło chleba. To czas zadumy nad przeszłością, patriotyzmu, modlitwy, podziękowań ale też odpoczynku i radości - mówił wicemarszałek Marek Olbryś podczas rodzinnego festynu w czwartek (15 sierpnia br.) w Jabłonce Kościelnej w gminie Wysokie Mazowieckie. Wicemarszałek odwiedził także odpustowo - dożynkową zabawy w Kołakach Kościelnych.

 • XIII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

  Miniaturka artykułu
  2019-08-19 13:38:15

  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białymstoku i Gmina Czarna Białostocka zapraszają na „XIII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej”. Wydarzenie odbędzie się od 7 do 8 września br. w Czarnej Białostockiej.

 • VII Międzynarodowy Festiwal ARS MUSICA

  Miniaturka artykułu
  2019-08-19 13:26:17

  Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna w Suwałkach zaprasza do udziału w ogólnopolskich, muzycznych imprezach artystyczno-edukacyjnych, wspieranych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Tegoroczne wydarzenia odbywają się dla uczczenia 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki w Roku Moniuszkowskim 2019.

 • XV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego

  Miniaturka artykułu
  2019-08-19 13:01:02

  Począwszy od 1 września, przez pięć niedziel w Parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, ul. Kościuszki 2, po mszy św. o godz. 19.00 usłyszymy wybitnych wykonawców znanych w kraju i za granicą. Koncerty będą się odbywać w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie.

 • Tysiące pielgrzymów, krzyży i intencji – na Górze Grabarce uroczyście obchodzono Święto Przemienienia Pańskiego

  Miniaturka artykułu
  2019-08-19 10:40:05

  To jedno z najważniejszych głównych świąt prawosławnych. Co roku na świętą Górę Grabarkę podążają pielgrzymi z kraju i zagranicy. Idą pieszo, przyjeżdżają autokarami przynosząc drewniane krzyże z intencjami i podziękowaniami. W tegorocznych uroczystościach podczas głównej liturgii (19 sierpnia br.) zarząd województwa reprezentował Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • Święto Wojska Polskiego – cały region w hołdzie żołnierzom

  Miniaturka artykułu
  2019-08-15 18:18:03

  Liturgie i nabożeństwa w intencji ojczyzny i żołnierzy, apele, pokazy sprzętu wojskowego, koncerty patriotyczne - centralnym obchodom Święta Wojska Polskiego towarzyszyły 15 sierpnia br. lokalne uroczystości. Wraz z mieszkańcami Podlaskiego w świętowaniu wzięli w nich udział przedstawiciele zarządu województwa.

 • Czeki z dotacjami dla jednostek OSP z powiatu białostockiego przekazane

  Miniaturka artykułu
  2019-08-14 13:54:25

  Kolejne symboliczne czeki z dotacjami dla podlaskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wręczył w środę (14 sierpnia br.) w Tykocinie marszałek Artur Kosicki. Tym razem dofinansowanie o łącznej wartości blisko 209 tys. zł otrzymali strażacy z powiatu białostockiego.

facebook