Deklaracja dostępności
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy serwisu internetowego Portalu Informacyjnego Województwa Podlaskiego Wrota Podlasia.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Wszelkie techniczne szczegóły dotyczące korzystania z serwisu oraz szczegółowe informacje o treściach niedostępnych zawarte są w "Raporcie z oceny dostępności strony internetowej".
Treści nieobjęte przepisami
Portal zawiera elementy objęte wyłączeniem z przepisów Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Są to: multimedia nadawane na żywo; multimedia opublikowane przed dniem 23 września 2020 r.; dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowane przed dniem 23 września 2018 r., chyba że ich zawartość jest niezbędna do realizacji bieżących zadań podmiotu publicznego; treści, które są w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, ale nie są przez niego, ani na jego rzecz wytworzone, ani nabyte; treści, których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której ten podmiot publiczny nie jest uprawniony.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Raport z informacjami o samoocenie dostępności
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Udogodnienia
Wszelkie techniczne szczegóły dotyczące korzystania z serwisu zawarte są w "Raporcie z oceny dostępności strony internetowej".
Inne informacje
Dokładamy wszelkich starań, aby Portal Informacyjny Województwa Podlaskiego Wrota Podlasia dostępny pod adresem: https://www.wrotapodlasia.pl/ był zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Małgorzata Sawicka — mailowo malgorzata.sawicka@podlaskie.eu lub telefonicznie 856654445.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje dane kontaktowe,
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy,
- sposób kontaktu zwrotnego.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Rzecznik Praw Obywatelskich
Adres: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich al. Solidarności 77 00-090 Warszawa
Adres e-mail: biurorzecznika@brpo.gov.pl
Telefon: 800 676 676
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna budynków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku
Budynek: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 w Białymstoku
Przed wejściem głównym znajdują się dwa oznaczone na niebiesko miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku prowadzi sześć stopni schodów, przy których zamontowane są poręcze. Główne drzwi budynku są obrotowe. Przed wejściem głównym, z prawej strony budynku, usytuowana jest winda dla osób poruszających się na wózkach oraz dzwonek służący do przywołania pomocy. Winda prowadzi na poziom urzędu, gdzie zmontowane są automatyczne drzwi przystosowane do osób z niepełnosprawnościami.
Na parterze holu głównego z lewej strony znajduje się oznaczony punkt obsługi osób z niepełnosprawnościami. Na parterze, za holem głównym, znajduje się korytarz gdzie oznaczony jest punkt kontaktowy dla osób z niepełnosprawnościami. W Kancelarii Ogólnej w pokoju 022, pracuje personel przeszkolony w posługiwaniu się językiem migowym. Na końcu korytarza z prawej strony znajduje się oznaczona łazienka i ubikacja z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami wraz z sygnalizacją alarmową. W holu głównym znajdują się windy, w tym jedna z szerokimi drzwiami, przystosowane do osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach. Obie windy komunikują się głosowo. Klawisze wyboru pięter posiadają oznaczenia w języku Braille,a. Windy umożliwiają dostęp do wszystkich pięter w budynku. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku jest pętla indukcyjna.
Budynek : ul. Poleska 89, 15-369 w Białymstoku
Przed wejściem głównym znajdują się dwa oznaczone na niebiesko miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku prowadzi siedem stopni schodów, przy których zamontowane są poręcze. Z lewej strony schodów zamontowana jest winda dla osób poruszających się na wózkach. Winda prowadzi na parter urzędu. Do budynku prowadzi jedno wejście główne przystosowane do osób z niepełnosprawnościami, usytuowane od ulicy ul. Poleskiej, z dwoma automatycznymi drzwiami.
W holu głównym, z prawej strony, za oznaczonym wejściem do Budynku C w korytarzu po lewej stronie znajduje się punkt kontaktowy dla osób z niepełnosprawnościami. W pokój 019 i 020 pracuje personel przeszkolony w posługiwaniu się językiem migowym. W holu głównym w jego lewej skrajnej części znajduje się punkt obsługi osób z niepełnosprawnościami -pokój 2 i 3. Obok znajduje się oznaczona łazienka i ubikacja z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W korytarzach odchodzących od holu głównego znajdują się po dwie windy. Przystosowane są one do osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach nie przekraczających 76 cm szerokości. Obie pary wind komunikują się głosowo. Klawisze wyboru pięter posiadają oznaczenia w języku Braille,a. Windy umożliwiają dostęp do wszystkich pięter w budynku. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku jest pętla indukcyjna.
Budynek : ul.Marii Skłodowskiej- Curie 14, 15-097 w Białymstoku
Obecnie lokalizacja jest wyłączona z działalności ze względu na prowadzoną inwestycję pn. „Przebudowa i rozbudowa zespołu budynków: administracyjno-dydaktycznego i usługowego, zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń budynku dydaktycznego i części pomieszczeń budynku usługowego z funkcji administracyjno-dydaktycznej na biurową, zagospodarowanie terenu wraz z przebudową doziemnej instalacji elektrycznej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 w Białymstoku”.
Budynek : ul. J. Kilińskiego 16, 15-089 w Białymstoku
Przy gmachu znajdują się następujące miejsca do zaparkowania dla osoby z niepełnosprawnościami (oznaczone na niebiesko):
- jedno miejsce przed wejściem głównym do budynku od ulicy Kościelnej po drugiej stronie ulicy,
- dwa miejsca przy ulicy J. Kilińskiego – również po drugiej stronie ulicy, za zakrętem względem wejścia głównego do budynku,
- jedno miejsce na wewnętrznym parkingu urzędu, za żelazną bramą po lewej stronie od głównego wejścia.
Przed wejściem głównym do budynku znajdują się cztery stopnie schodów oraz zamontowane do ścian poręcze ułatwiające wejście. Na parterze, obok stanowiska ochrony przy głównym wejściu usytuowany jest punkt kontaktowy przeznaczony również dla osób z niepełnosprawnościami.
W budynku znajduje się winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózkach. Klawisze wyboru pięter posiadają oznaczenia w języku Braille,a. Winda obsługuje następujące kondygnacje- piwnica (-1), parter (0), piętro (1), kondygnacja poddasze nie jest dostępna za pomocą windy a jedynie za pomocą „schodołazu”.
Wejście dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi znajduje się za bramą prowadzącą na parking wewnętrzny (informacja na piktogramie umieszczonym na drzwiach głównych). Przy bramie na parking wewnętrzny zamontowano oznaczony piktogramem dzwonek dla osób z niepełnosprawnościami, służący poinformowaniu ochrony budynku o potrzebie otwarcia bramy. Z wewnętrznego parkingu do budynku można dostać się tylnymi drzwiami korzystając z podjazdu. Na parterze znajduje się kolejny podjazd wyposażony w poręcze boczne, który prowadzi również do windy i łazienki dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (łazienka na parterze przy podjeździe oznaczona piktogramem). Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynek : ul. George’a Smitha Pattona 8, 15-688 w Białymstoku
Przed wejściem głównym do budynku i wejściem od strony parkingu na terenie posesji znajdują się dwa miejsca do zaparkowania pojazdów dla osób z niepełnosprawnościami, oznaczone na niebiesko. W budynku nie ma windy. Do budynku prowadzą dwa wejścia po jednym z każdej strony budynku. Przed każdym z wejść znajduje się jedno oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Przez każde wejście, które znajduje się na terenie płaskim, prowadzi droga do holu głównego, gdzie usytuowany jest oznaczony punkt kontaktowy i punkt obsługi osób z niepełnosprawnościami. Mając na uwadze ograniczenia architektoniczne budynku dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, wszelkie formalności urzędowe są przeprowadzane w Punkcie Obsługi Osób Niepełnosprawnych na parterze budynku. Za punktem kontaktowym dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się oznaczona łazienka i ubikacja z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu pracuje osoba będąca tłumaczem języka migowego. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku jest pętla indukcyjna.
Budynek: ul. Św. Rocha 13/15, 15-879 w Białymstoku, lokal 321
W budynku nie ma windy. Ze względu na położenie pomieszczeń urzędu na III piętrze budynku, wszelkie formalności związane z działalnością tam funkcjonujących Biura Audytu Wewnętrznego, Biura Inwestycji, Referatu Kontroli Departamentu Finansów, Referatu Gospodarowania Nieruchomościami Departamentu Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami są przeprowadzane w punkcie obsługi osób z niepełnosprawnościami w budynku przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 w Białymstoku.
Budynek: ul. Handlowa 6, 15-399 w Białymstoku
Za budynkiem od strony parkingu znajdują się jedno oznaczone na niebiesko miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma windy.
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku zajmuje pomieszczenia na parterze budynku. Do budynku prowadzą dwa wejścia po jednym z każdej strony budynku. Wejście główne znajduje się od ulicy Sejneńskiej, gdzie do budynku prowadzą dwie pary schodów po 10 stopni każde, schody wyposażone są w barierki. Na górnym poziomie schodów do wnętrza budynku prowadzi para drzwi, za którą znajduje się tzw. wiatrołap zamknięty kolejną parą drzwi. Od strony parkingu wewnętrznego za budynkiem znajduje się drugie wejście z dwoma stopniami schodów i drzwiami za którymi znajduje się siedem stopni schodów prowadzących na parter budynku.
Za budynkiem, od strony parkingu wewnętrznego znajduje się jedno oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami wraz z przylegającą do niego pochylnią zewnętrzną z dwoma zabiegami, dla osób poruszających się na wózkach. Pochylnia prowadzi do drzwi na parter budynku. Przed drzwiami do budynku na końcu pochylni zamontowano oznaczony piktogramem dzwonek dla osób z niepełnosprawnością, służący poinformowaniu sekretariatu o potrzebie otwarcia drzwi, i udzielenia informacji czy pomocy przyzywającej osobie. Za drzwiami przy pochylni na parterze korytarza, znajduje się punk kontaktowy dla osób z niepełnosprawnościami. Na parterze budynku znajduje się oznaczona łazienka i ubikacja z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Koordynator do spraw dostępności: Zbigniew Chrzanowski tel. 573 442 704koordynator.dostepnosc@podlaskie.eu