Dodana: 23 luty 2009 09:36

Zmodyfikowana: 23 luty 2009 09:36

Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury - Gmina Brańsk – „Wakacje kulturalne, bezpieczne i pożyteczne”

Nazwa zgłoszenia: „Wakacje kulturalne bezpieczne i pożyteczne”Producent/Wykonawca: Gminny Ośrodek Upowszechniania Kultury – Gmina Brańsk

Opis zgłoszenia: W okresie wakacyjnym ubiegłego roku pod patronatem Wójta gminy Brańsk zostało zorganizowane przedsięwzięcie pn.: „Wakacje kulturalne pożyteczne i bezpieczne” skierowane do lokalnej społeczności. Rozpoczęto je w czerwcu oddaniem do użytku i poświęceniem zbiornika wodnego Otapy – Kiersnówek połączonego z II Festynem Rodzinnym.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Polskiej Pieśni Narodowej z Bielska Podlaskiego. Atrakcją II Festynu Rodzinnego noszącego nazwę „Moja rodzina – mój lepszy świat” był koncert Andrzeja Rosiewicza. W czasie festynu szkoły Gminy Brańsk zaprezentowały się artystycznie wystawiając widowiska kabaretowe o tematyce rodzinnej. Doceniając wysiłek uczniów ze swojej Gminy, Wójt wręczył nagrody najlepszym absolwentom i podziękowania ich rodzicom. Dopełnieniem całego przedsięwzięcia był zorganizowany w sierpniu Festyn Rolnika i Przedsiębiorcy pod hasłem „Bez pracy nie ma kołaczy”, którego głównym celem była integracja rolników i przedsiębiorców Gminy Brańsk. Podczas festynu zaprezentowane zostały najlepsze firmy i gospodarstwa rolne, które szczególnie promują Gminę Brańsk na forum województwa i kraju. Uroczystości odbyły się na malowniczo położonym terenie Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Kalnicy Festyny organizowane w ramach przedsięwzięcia „Wakacje kulturalne bezpieczne i pożyteczne” okazały się idealnym pomysłem integrującym, a jednocześnie aktywizującym i wypoczynkowym mieszkańców Gminy Brańsk. Festyny miały na celu kulturalne zagospodarowanie wolnego czasu, integrację lokalnego środowiska, prezentację osiągnięć miejscowych przedsiębiorców i rolników.

facebook