Dodana: 23 luty 2009 09:39

Zmodyfikowana: 23 luty 2009 09:39

Urząd Miejski w Michałowie – Regaty o Puchar Żubra

Nazwa zgłoszenia: Regaty o Puchar Żubra
Producent/Wykonawca: Urząd Miejski w Michałowie

Opis zgłoszenia: Regaty o Puchar Żubra to największa na Podlasiu impreza żeglarska. Organizowane są przez Urząd Gminy w Michałowie od 2001 roku, w cyklu eliminacji do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Pucharu Polski w klasie Omega. Co roku to wydarzenie przyciąga miłośników żeglarstwa i sportów wodnych.


Z roku na rok liczba startujących jachtów rośnie. W tym roku organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. VIII Regaty o Puchar Żubra nad Zalewem Siemianówka odbyły  się w dniach 5-6 lipca 2008 roku w porcie Rybaki k/Bondar. Zaproszono na nie zawodników z UKŻ Siódemka, którzy plasują się w ścisłej czołówce żeglarzy klasy Optimist województwa podlaskiego.


Na uwagę zasługuje fakt, iż Zalew Siemianówka stał się w bieżącym roku areną mistrzostw Europy i świata w klasach DN juniorów i iceoptimist w bojerach. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Anglii, Szwajcarii, Niemiec, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii i innych. Na tę popularność duży wpływ ma położenie zbiornika, będącego częścią malowniczego i dziewiczego krajobrazu, leżącego na styku dwóch parków krajobrazowych: knyszyńskiego i białowieskiego.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook