Dodana: 23 luty 2009 09:38

Zmodyfikowana: 23 luty 2009 09:38

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „JARD” inż. Jarosław Dziemian i Teatr "Arkadia" – Zabawa Plenerowa "Zostań Leśnym Odkrywcą"

Nazwa zgłoszenia: Zabawa plenerowa "Zostań Leśnym Odkrywcą"
Producent/Wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe “JARD” inż. Jarosław Dziemian i Teatr Arkadia

Opis zgłoszenia: Leśni odkrywcy to lekcja przyrody i zabawa plenerowa w Zajeździe „Leśny” w Czarnej Białostockiej. Impreza skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu: naukę poprzez zabawę; integrację grupy; poznanie leśnych ciekawostek; zdrową rywalizację; naukę wspólnego rozwiązywania problemów i wspierania siebie nawzajem; świetną zabawę i niezapomniane przeżycia.


Zasady są następujące: na ziemi rozłożona jest „leśna plansza” składająca się z 50 pól. Grupa zostaje podzielona na 8-10cio osobowe zespoły. Każdy zespół wybiera przedstawiciela drużyny, nazwę drużyny oraz kolor pionka, którym będą poruszali się po planszy. Każda drużyna rzuca kostką, następnie przesuwa pionek o wyrzuconą ilość oczek. Na terenie ośrodka (lasu) rozwieszone są kartoniki z numerami (od 1 do 50) odpowiadające numerom pól na planszy. Na każdym kartoniku oprócz numeru jest hasło. Drużyna musi odnaleźć kartonik z numerem pola, na którym stanął ich pionek oraz podać prowadzącemu hasło przypisane temu numerowi. Każde hasło oznacza, że jest zadanie do wykonania. Po prawidłowym wykonaniu zadania drużyna rzuca kolejny raz kostką, a następnie szuka kolejnego numeru. Wygrywa drużyna, która najdalej dojdzie w swej podróży na „leśnej planszy”.
Uczestnicy tej zabawy mogą uzyskać informacje o życiu lasu i jego mieszkańców. Dowiedzą się np.: jak wędrują drzewa, kto jest lekarzem lasu, kto mieszka w chruście, o której wstaje kukułka. Jest to zarazem doskonała lekcja przyrody na łonie natury, jak i świetna zabawa.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook