Dodana: 23 luty 2009 09:39

Zmodyfikowana: 23 luty 2009 09:39

Politechnika Białostocka – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Białostockiej

Nazwa zgłoszenia: Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki BiałostockiejProducent/Wykonawca: Klub Tańca Towarzyskiego „Feniks” - Agenda studencka Politechniki Białostockiej - Grzegorz Backiel

Opis zgłoszenia: Turniej, który posiada wieloletnią tradycję (w 2008 roku była 30 edycja) odbywa się pod Honorowym Patronatem Rektora Politechniki Białostockiej. Uczestnikami Turnieju są tancerze z całej Polski: dzieci, młodzież (w wieku 10-15 lat) i dorośli (Grand Prix Polski), posiadający wysokie klasy taneczne. W jednej kategorii „Hobby 19-34 lata” współzawodniczą studenci Politechniki Białostockiej i ci, którzy tańczą amatorsko.


Klub Tańca Towarzyskiego „Feniks” jest agendą studencką Politechniki Białostockiej. Tańca uczyło się tam kilka pokoleń studentów Uczelni. Klub rozwija się prężnie i prowadzi zajęcia, na które mogą zapisać się również osoby nie będące studentami Politechniki. Ćwiczą oni pod okiem Grzegorza Backiela, wieloletniego trenera Klubu Tańca Towarzyskiego „Feniks”.
Turniej jest coroczną imprezą kulturalną o zasięgu ogólnopolskim, której celem jest promowanie kultury tanecznej w środowisku młodzieżowym i studenckim oraz współzawodnictwo par tanecznych z całego kraju. Jest on największym i najbardziej prestiżowym turniejem w naszym regionie. Dodatkowo w tym roku jego ranga została podniesiona jeszcze bardziej, ponieważ Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Krakowie przyznał  prawo do przeprowadzenia Turnieju z cyklu Grand Prix Polski, w którym biorą udział najlepsze pary z całej Polski.

facebook