Dodana: 23 luty 2009 09:35

Zmodyfikowana: 23 luty 2009 09:35

Stowarzyszenie „Alternativ Sailing” – Integracyjne Regaty Okrągłych Łodzi Żaglowych

Nazwa zgłoszenia: Integracyjne Regaty Okrągłych Łodzi Żaglowych
Producent/Wykonawca: Stowarzyszenie „Alternativ Sailing”

Opis zgłoszenia:  Żaglowe Łodzie Okrągłe - oryginalny, nigdzie dotychczas na świecie niespotykany produkt turystyczny polegający na promocji wykorzystania okrągłych łodzi żaglowych do uprawiania turystyki wodnej. Proponujemy organizację szkoleń teoretycznych i praktycznych z zakresu sterowania łodzią, jej budowy, takielunku, organizację regat, żeglowanie rekreacyjne podczas spotkań rodzinnych oraz w gronie znajomych lub jako dodatkowy element pobytów wczasowych. Oryginalność pomysłu polega na wykorzystaniu okrągłego kształtu do zbudowania łodzi żaglowej. Kształtu, który budzi zainteresowanie i niedowierzanie nawet w kręgach zawodowych żeglarzy.


U podstaw pomysłu leżała potrzeba zbudowania jednostki pływającej spełniającej horyzontalne wymogi Unii Europejskiej mówiące o równym dostępie do wszelkich dóbr, a w naszym przypadku do rekreacji na wodzie, korzystania z uroków i piękna przyrody, świeżego powietrza i wykorzystania tych walorów przez wszystkich: kobiety, mężczyzn, dzieci, osoby niepełnosprawne, wytrawnych żeglarzy i osoby rozpoczynające swoją przygodę pod żaglami. Produkt skierowany jest do odbiorców poszukujących przyjaznego, aktywnego,  rodzinnego wypoczynku w ciszy, spokoju i kontakcie z przyrodą.


Powiat sejneński jest mało znany jako teren turystyczny. Reklamowanie regionu poprzez promowanie jego walorów krajobrazowych jest niewystarczająca. Potrzebne jest tu zorganizowanie takiej imprezy turystycznej, która zaintryguje, zaciekawi i spowoduje napływ turystów w ten region. Stąd pomysł na Integracyjne Regaty Żaglowych Łodzi Okrągłych.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook