Dodana: 12 marzec 2009 09:01

Zmodyfikowana: 12 marzec 2009 09:01

Prezentacja Produktów Podlaskiej Marki Roku 2008

Najsmaczniejsze podlaskie potrawy, najlepsze produkty wytwarzane przez firmy z naszego regionu, a także najciekawsze miejsca i przedsięwzięcia organizowane na terenie województwa podlaskiego – to wszystko przedstawione zostało w ramach prezentacji w konkursie Podlaska Marka Roku 2008.

Dokładnie w południe 11 marca Marszałek Województwa Podlaskiego, Jarosław Dworzański oficjalnie otworzył tegoroczną prezentację:

- Z wielką przyjemnością witam Państwa na prezentacji kandydatur do tytułu Podlaskiej Marki Roku 2008. Mamy dzisiaj niepowtarzalną okazję, aby w jednym miejscu zapoznać się z najlepszymi w naszym regionie smakami, miejscami, przedsięwzięciami oraz produktami. (...) Z zadowoleniem odnotowuję, że jest to już piąta odsłona Podlaskiej Marki Roku – możemy więc mówić o małym jubileuszu. Z perspektywy tych kilku lat widać, że konkurs z roku na rok staje się coraz popularniejszy i cieszy się coraz większym uznaniem wśród mieszkańców naszego województwa. O rosnącej popularności świadczy również obecna edycja, bowiem w tym roku odnotowaliśmy rekordową ilość zgłoszeń – jest ich aż 180. To bardzo cieszy. W końcu przecież powstaniu Podlaskiej Marki Roku przyświecała idea promowania tego, co w naszym regionie najlepsze.

Kapituła konkursu miała możliwość zapoznania się ze zgłoszeniami w kategoriach: Smak, Miejsce, Przedsięwzięcie i Produkt. Pośród pretendentów do tytułu znalazły się zarówno duże i znane firmy, jak i drobni, lokalni wytwórcy oraz artyści nawiązujący do kultury i tradycji regionu. Liczba zgłoszeń w poszczególnych kategoriach kształtuje się następująco: Miejsce – 27, Przedsięwzięcie – 34, Produkt – 49, Smak – 70, przy czym tę ostatnią, co jest nowością obecnej edycji konkursu, podzielono na dwie podkategorie: „Mały Producent” – 46 zgłoszeń oraz „Duży Producent” – 24 zgłoszenia.

Podczas dzisiejszej prezentacji Marszałek Województwa Podlaskiego dokonał także losowania nagród spośród osób, które oddały swoje głosy w Plebiscycie na Nagrodę Podlaskich Konsumentów. Wylosowani szczęśliwcy otrzymają sprzęt elektroniczny oraz zestaw upominków. W trakcie trwania Plebiscytu nadesłano 12 978 kuponów.

Lista osób otrzymujących nagrody rzeczowe:

Nagroda główna:
• Maria Ancipiuk, Michałowo

Pozostałe nagrody:
• Florian Bilski, Czarna Białostocka
• Michał Trusiuk, Juchnowiec
• Beata Purta, Mońki
• Barbara Walentukiewicz, Białystok


 
Po zakończonej prezentacji kapituła konkursu zasiadła do obrad, by wyłonić tegorocznych laureatów nagród głównych oraz przyznać wyróżnienia. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 28 marca podczas uroczystej gali organizowanej w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Tegoroczna prezentacja zorganizowana została w podbiałostockim Dworze Czarneckiego. Patronami medialnymi konkursu są: TVP oddział w Białymstoku, Gazeta Współczesna oraz Polskie Radio Białystok. Pełna lista zgłoszonych do konkursu Smaków, Miejsc, Przedsięwzięć i Produktów wraz ze szczegółowymi opisami dostępna jest na łamach portalu Wrota Podlasia. Tutaj też znaleźć można wszelkie informacje związane z obecną edycją konkursu Podlaska Marka Roku.

Dodatkowych informacji udziela Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Osoba do kontaktu: Tomasz Łotowski, tel. 085 74 97 454, tomasz.lotowski@wrotapodlasia.plPosłuchaj krótkich wypowiedzi na temat Podlaskiej Marki Roku 2008 i prezentowanych w ramach konkursu produktów:

 Anna Okulczyk: Kartacze i Makowiec


 Elżbieta Kamińska: Przysmak mojej mamy i Babka z kwaśną śmietaną


 Muzeum Okręgowe w Suwałkach: Centrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły


 Roman Godlewski: "Witraże" Godlewski


 Anna Sawicka: Ekologiczne Anioły


 Monika Ostaszewska: System opakowań na podlaskie produkty kulinarne


Turlomza.pl Mariusz Staniurski: "Opowieści z Narwi"


"Kresy" Galeria Sztuki i Regionu Pogranicza


Kiermusy "Dworek nad łąkami": Ostoya Żubra


Marszałek Jarosław Dworzański o Podlaskiej Marce Roku 2008


Współpraca reklamowa:

Autor

 

     Poleć artykułDrukuj Kontakt z redakcją

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook