Dodana: 23 luty 2009 09:40

Zmodyfikowana: 23 luty 2009 09:40

PKP Przewozy Regionalne – Zawód Kolejarz

Nazwa zgłoszenia: Wycieczka „Zawód Kolejarz”
Producent/Wykonawca: „PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o.
Podlaski Zakład Przewozów Regionalnych w Białymstoku

Opis zgłoszenia: „Zawód Kolejarz” – propozycja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. To jednodniowa wycieczka, składająca się z dwóch części. Część pierwsza obejmuje poznanie pracy kolejarzy, a część druga - przejazd pociągiem do Czarnej Białostockiej. Realizacja tematu wycieczki odbywa się poprzez:
- zwiedzanie białostockiego dworca, zapoznanie dzieci z pracą kasjera biletowego, megafonisty, konduktora, maszynisty,
- pogadankę funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na temat bezpieczeństwa i zachowania środków ostrożności w czasie podróży koleją i pokaz tresury psa służbowego,
- zwiedzanie taboru znajdującego się na stacji.


Następnie dzieci wyruszają w podróż pociągiem do Czarnej Białostockiej. W czasie pobytu w Czarnej Białostockiej proponujemy przejazd leśną kolejką wąskotorową, którą zarządza Fundacja Na Rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych. Trasa kolejki, długości 8 km, biegnie przez lasy Puszczy Knyszyńskiej. W trakcie wycieczki kolejką wąskotorową proponujemy dzieciom spacer po lesie, zabawy i zorganizowanie pikniku z ogniskiem. W sezonie letnim jest możliwość plażowania i  kąpieli w położonym nieopodal zalewie (0,7 km od kolejki wąskotorowej).

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook