Dodana: 23 luty 2009 09:38

Zmodyfikowana: 23 luty 2009 09:38

Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej sp. z o.o. – Podjęcie działań, których celem było spowodowanie obniżenia średniej ceny paliw w Białymstoku i województwie podlaskim, za pośrednictwem miejskiej stacji paliw „Paliwko na Składowej”

Nazwa zgłoszenia: Podjęcie działań, których celem było spowodowanie obniżenia średniej ceny paliw w Białymstoku i województwie podlaskim, za pośrednictwem miejskiej stacji paliw „Paliwko na Składowej”Producent/Wykonawca: Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.

Opis zgłoszenia: W Białymstoku i województwie podlaskim ceny paliw w roku 2007 i poprzednich latach były najwyższe w Polsce i porównywalne z poziomem cen w województwie warmińsko-mazurskim. Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. postanowiło w 2007 roku wybudować nowoczesną stację paliw przy ulicy Składowej. Przy zamówieniu publicznym na 10 milionów litrów ON, otrzymaliśmy bardzo dobrą ofertę cenową paliwa. Taka sytuacja sprawiła, że byliśmy w stanie zaproponować kierowcom niskie ceny detaliczne paliwa na naszej stacji.


„Paliwko na Składowej”, spowodowało obniżenie cen paliw na rynku białostockim średnio o 6 proc. w porównaniu do roku 2007 i to w okresie znaczącego kryzysu cen ropy naftowej na rynku światowym.
Całkowity koszt modernizacji stacji paliw wyniósł  5 815 026,00 zł netto. Przychody w 2008 roku wyniosły ponad 20 mln zł i były o ponad 120 proc. większe w porównaniu do roku 2007. Główne cele funkcjonowania stacji paliw to zabezpieczenie tankowań autobusów komunikacji miejskiej oraz kształtowanie poziomu cen paliw w mieście na najniższym możliwym poziomie.

facebook