Łomża

 • Życie jest piękne! Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla stuletniego twórcy z Wizny

  Dwaj mężczyźni przekazujący sobie odznaczenie
  2021-08-02 15:25:00

  Liczący sobie 100 lat Tadeusz Grabowski bierze do ręki mandolinę własnej konstrukcji. Trąca struny: "Życie jest piękne, miłość jest piękna, praca jest piękna..." - śpiewa. Wśród słuchaczy był wicemarszałek Marek Olbryś, który przyjechał do Wizny, aby wręczyć Tadeuszowi Grabowskiemu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

 • Odznaka Województwa Podlaskiego dla organizatora festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża

  Jarosław Cholewicki z wpiętym w klapę odznaczeniem przemawia
  2021-07-13 06:31:38

  Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem samorządu wojewódzkiego. W niedzielę (11.07) odznakę „Za zasługi dla Województwa Podlaskiego” wręczył mu wicemarszałek Marek Olbryś. Uroczystość miała miejsce podczas koncertu zamykającego festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża.

 • 77. rocznica partyzanckiej bitwy pod Piasutnem Żelaznym

  Tablica upamiętniająca poległych żołnierzy AK w bitwie pod Piasutnem Żelaznym
  2021-06-28 09:21:28

  W 77. rocznicę bitwy pod Piasutnem Żelaznym lokalna społeczność gminy Kolno oraz Zbójnej upamiętniła czyn zbrojny poległych żołnierzy Armii Krajowej. Hołd bohaterom oddano w miejscu ich pochówku na cmentarzu w Łosewie oraz przed pomnikiem w lesie pod Piasutnem Żelaznym, gdzie zginęli. W niedzielę, 27 czerwca, kwiaty dziesięciu poległym partyzantom w imieniu marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia złożył Mariusz Rytel z Biura Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 • Mobilny punkt szczepień uruchomiono w Łomży

  Mężczyzna stojący przed mikrofonami, cztery osoby stoją za nim
  2021-06-23 15:54:19

  W nowo otwartym punkcie będzie można zaszczepić się od czwartku (24.06) jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. – Myślę, że najważniejsze jest poczucie, że dzięki temu „jesteśmy w porządku”: sami wobec siebie i wobec drugiego człowieka – mówił w środę (23.06), podczas inauguracji funkcjonowania punktu wicemarszałek Marek Olbryś.

 • Droga wojewódzka 648 będzie szersza i równa

  Wicemarszałek Marek Olbryś wraz z drugim mężczyzną podczas wydarzenia
  2021-06-17 09:29:29

  Symbolicznego wbijania szpadla nie było, bo drogowcy z łomżyńskiej firmy PBK już kilka dni temu wzięli się do pracy. Modernizację kolejnego fragmentu drogi wojewódzkiej 648 między Miastkowem a Nowogrodem oficjalnie rozpoczęto w środę (16.06). W spotkaniu wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś.

 • 603 lata praw miejskich Łomży

  Wicemarszałek Marek Olbryś wręczył kwiaty przewodniczącej Rady Alicji Konopce
  2021-06-16 09:23:52

  Łomża świętuje 603. rocznicę nadania praw miejskich. Podczas jubileuszowej sesji wręczono nagrody prezydenta Łomży „za szczególne dokonania w dziedzinie kultury”. Specjalne wyróżnienie otrzymał pochodzący z Łomży znany aktor i reżyser, zdobywca m.in. Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Piotr Domalewski. Wśród zaproszonych gości głos zabrali także wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś oraz przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.

 • Woda dla Jedwabnego - otwarcie hydrofornii po modernizacji

  Wicemarszałek Marek Olbryś podczas otwarcia hydroforni
  2021-06-15 09:03:26

  Zmodernizowana hydrofornia w Jedwabnem została otwarta w poniedziałek (14.06) w Jedwabnem. Do końca roku ma powstać w gminie 25 kilometrów nowych wodociągów. Dla wicemarszałka Marka Olbrysia, który wziął udział w otwarciu inwestycji, to przykład skuteczności samorządu. Dla burmistrza Adama Niebrzydowskiego - prawdziwy skok cywilizacyjny.

 • Nie zabijać niepamięcią. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Grądach-Woniecko

  Wiceminister Magdalena Gawin oraz przedstawiciel rodziny Piotra Kościeleckiego
  2021-06-10 13:28:28

  - Wiele razy słyszeliśmy dzisiaj, jak ważne jest, aby w chwilach próby zachować się porządnie, „jak należy” – mówił w Grądach-Woniecku wicemarszałek Marek Olbryś. W środę (9.06) przed miejscową szkołą podstawową odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Piotrowi Kościeleckiemu oraz trzem ukrywanym przez niego nieznanych z imienia i nazwiska Żydom.

 • Inwestycja w ludzi, czyli co się dzieje w Centrach Integracji Społecznej

  Dwie osoby stojące po lewej stronie klaszczą, kolejne dwie trzymają w ręku czek
  2021-06-09 09:07:49

  Dwudziestu uczestników zajęć i szkoleń prowadzonych przez Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Szczepankowie, dzięki uzyskaniu nowych kompetencji, rozpocznie już wkrótce pracę. Każdy z nich mógł liczyć na diagnozę swojej sytuacji, zasobów, potencjału i potrzeb, a następnie na dopasowany indywidualny program zatrudnienia socjalnego. Z udziałem Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, odbyło się w Łomży podsumowanie projektu CIS.

 • Posprzątana Narew w Operacji Czysta Rzeka

  Wicemarszałek Marek Olbryś płynie z innym mężczyzną łódką motorową po rzece
  2021-04-19 11:08:07

  Łomżyńscy społecznicy wzięli czynny udział w ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka sprzątając kilkukilometrowy odcinek Narwi. Na brzegu, na wodzie i pod wodą przez kilka godzin pracowało w sobotę (17.04) kilkadziesiąt osób. Organizatorzy do udziału w akcji zaprosili Marka Olbrysia, Wicemarszałka Województwa Podlaskiego.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook