Dodana: 23 lipiec 2022 12:00

Zmodyfikowana: 25 lipiec 2022 13:56

Policyjne święto w Łomży

Był to trudny rok, ale byli zawsze tam, gdzie mieszkańcy Łomży i powiatu ich potrzebowali. Podziękowania i gratulacje pod adresem łomżyńskich policjantów skierował m. in. Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. W uroczystości uczestniczył również radny wojewódzki Piotr Modzelewski.

Łomżyńscy policjanci i samorządowcy.

- Miałem okazję kilka dni temu rozmawiać z komendantem głównym  policji. Bardzo wysoko ocenił pracę podlaskiego garnizonu w trudnym i pełnym nowych wyzwań roku. Wiem, że funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży istotnie przyczynili się do tej wysokiej oceny. Dlatego w imieniu marszałka Artura Kosickiego, własnym i całego samorządu województwa chcę przekazać słowa szacunku i podziękowania - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś, wręczając okolicznościowy grawerton.

Przypomniał o realizowanym od kilku lat programie wyposażania policji w wysokiej jakości i szybkości sprzęt - samochody, motocykle czy łodzie wraz z niezbędnym wyposażeniem - który pozwala funkcjonariuszom reagować na łamanie prawa w tej dziedzinie.

Marek Olbryś przed mikrofornem

Łomżyńskie obchody Święta Policji odbyły się w Hali Kultury w centrum miasta. Ich głównym elementem było wręczenie aktów nadania wyższych stopni kilkudziesięciu funkcjonariuszom oraz uhonorowanie kilkorga cywilnych pracowników komendy. Do stopnia młodszego inspektora awansował m.in. zastępca łomżyńskiego komendanta Marcin Rymarski.           

- Jestem przekonany, że znakomicie poradziliśmy sobie z nowymi problemami związanymi z pandemią czy napływem uchodźców z Ukrainy i nie stało się to kosztem wykonywania naszych podstawowych obowiązków, czyli zatrzymywania sprawców przestępstw. Zadecydował o tym przede wszystkim wysoki profesjonalizm. To kolejna komenda, jaka dowodzę i są tu moi najlepsi policjanci. Byliśmy wszędzie tam, gdzie potrzebowali nas mieszkańcy miasta i powiatu - stwierdził inspektor Krzysztof Woźniewski, komendant miejski policji w Łomży.   

W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. awansowani do stopnia starszych posterunkowych Kinga Szołak z wydziału dochodzeniowo - śledczego i Patryk Łomotowski z prewencji.

- Zawsze myślałam, że policja to dobry pomysł i jestem mega szczęśliwa z mego wyboru - mówiła młoda funkcjonariuszka, która najczęściej w pracy styka się z kradzieżami, jazdą pod wpływem alkoholu czy bójkami. - Zawsze chciałem służyć w mundurze. To sprawa rodzinna, bo siostra też jest w policji. Praca czasami jest ciężka, ale interesująca - dodał jej kolega.

Wręczenie nominacji na wyższe stopnie.

 

Komenda Miejska Policji w Łomży to 228 policjantów (w tym 50 kobiet), których pracę wspiera 66 pracowników cywilnych. Gratulacje złożyli im obok wicemarszałka Marka Olbrysia, m.in. łomżyński biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski, starosta Lech Marek Szabłowski, zastępca prezydenta miasta Andrzej Stypułkowski, samorządowcy, przedstawiciele instytucji współpracujących blisko z policją, służb mundurowych, harcerzy.  

        

tekst i fot.: Maciej Gryguc
oprac.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook