Dodana: 18 lipiec 2022 12:15

Zmodyfikowana: 19 lipiec 2022 15:11

Piknik Rodzinny z udziałem wicepremiera Jacka Sasina w Łomży

– Jesteśmy tu w znakomitym miejscu, żeby zrozumieć, że Polska jest piękna i bogata inicjatywami Polaków, zwłaszcza tych, którzy chcą żyć nie tylko dla siebie, ale też dla innych – mówił Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych goszczący w niedzielę, 17 lipca, w Łomży na Podlaskim Pikniku Rodzinnym zorganizowanym wspólnie przez Województwo Podlaskie i samorząd miejski Łomży. Powitał go wicemarszałek Marek Olbryś, a w wydarzeniu wzięli także m.in. wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski i poseł Kazimierz Gwiazdowski.

[17.07.2022] Piknik_Łomża-24.jpg

Jacek Sasin swoją obecność na Pikniku Rodzinnym w Łomży rozpoczął od wręczenia nagród dzieciom, które wykazały się największą sprawnością w pokonywaniu toru przeszkód.

– Mieliśmy okazję nagrodzić zwycięzców konkursu, ale tak naprawdę wszyscy państwo jesteście bohaterami Pikniku Rodzinnego w Łomży, a przecież rodzina to jest w społeczeństwie podstawa. Nasz rząd wspiera rodziny, bo na to zasługują. To różnego rodzaju programy społeczne kierowane do najmłodszych jak choćby 500+ czy program dotyczący wyprawek szkolnych. Widzę tu także przedstawicieli innych pokoleń, rodziców i dziadków naszych małych bohaterów, do których także się zwracamy. Będziemy tę politykę wspierania kontynuować – zadeklarował wicepremier.

[17.07.2022] Piknik_Łomża-1.jpg

W jego wystąpieniu nie zabrakło nawiązania do obaw, jakie przeżywają obecnie Polacy:

– Wchodzimy w bardzo trudny okres, może nawet jeszcze trudniejszy niż ostatnie lata naznaczone pandemią. Wojna na Ukrainie, wzrost cen, kryzys energetyczny... To, co dzieje się tak niedaleko stąd za wschodnią granicą, wpływa również na sytuację w Polsce. Wzrosty cen i kryzys energetyczny to problemy, które szczególnie odczuwają polskie rodziny. Będziemy robić wszystko, aby sobie z tymi problemami poradzić – zapowiedział wicepremier.

W rozmowach z uczestnikami pikniku i mediami Jacek Sasin mówił także m.in. o programie wspierania terenów popegeerowskich, współpracy rządu z samorządem województwa w rozwoju infrastruktury turystycznej w województwie podlaskim.

– Podlasie ma moc przyciągania, a jest niestety jednym z najuboższych regionów w Polsce i Europie. To się musi zmienić. Chcemy podnosić bogactwo tych terenów i intensywniej pracować nad kwestią miejsc pracy dla młodych ludzi w regionie – zapowiedział.

[17.07.2022] Piknik_Łomża-29.jpg

Z przyjemnością dał się zaprosić na spotkania na stoiskach kół gospodyń wiejskich, m.in. z Cieloszki, Jankowa, Matwicy, czy Tarnowa.

– To wielka radość, że gościmy wicepremiera Jacka Sasina. Inicjatywą pikniku rodzinnego bowiem nawiązujemy do polityki rządu, który wparcie dla rodzin uczynił jednym ze swoich głównych drogowskazów. Możemy się także pochwalić wspaniałymi wizytówkami aktywności lokalnej, jakimi w subregionie łomżyńskim są koła gospodyń wiejskich, w kilku przypadkach wspierane przez strażaków z OSP. Świetnie można się tu pobawić z rodziną – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Wokół sceny ustawionej na terenie tzw. muszli koncertowej przy ulicy Zjazd w Łomży przez kilka godzin stale coś się działo. Dzieci uczyły się tańczyć i brały udział w konkursach, występowały zespoły muzyczne. Kusiła bezpłatna wata cukrowa i lody oraz dmuchańce. Zapraszały stoiska, m.in. służb mundurowych, a także Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, Książnicy Podlaskiej, Podlaskiego Instytutu Kultury, Opery i Filharmonii Podlaskiej, Muzeum Podlaskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

[17.07.2022] Piknik_Łomża-27.jpg

W ramach pikniku odbyła się także zbiórka pieniędzy na leczenie Filipka Nowackiego z Łomży chorego na SMA2, a wieczór zakończyły projekcje filmów w ramach współorganizowanego przez samorząd województwa Podlaskiego Kina Plenerowego.

Udział w pikniku i spotkaniu z wicepremierem Jackiem Sasinem licznie wzięli przedstawiciele regionalnego życia politycznego, m.in. wiceminister rolnictwa Lech Antoni Kołakowski,  senator Marek Adam Komorowski, lokalni samorządowcy, m.in. radny sejmiku województwa Piotr Modzelewski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, a przede wszystkim liczni mieszkańcy Łomży i okolic.

tekst i fot.: Maciej Gryguc

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook