Inne

 • Nowa siedziba Biblioteki Uniwersyteckiej

  Biblioteka Uniwersytecka
  2021-06-19 22:43:38

  Biblioteka Uniwersytecka ma nowy gmach. Zakończyła się przeprowadzka księgozbioru i bibliotecznych pracowni. Pracownicy przygotowują się do udostępnienia zbiorów w nowym miejscu. Wypożyczalnia zostanie otwarta w poniedziałek (21.06), a czytelnia wraz z początkiem nowego roku akademickiego.

 • Szkoła w Gibach znów ma patronów

  Ilustracja do artykułu Giby-uroczystość nadania szkole imienia ofiar Obławy Augustowskiej-3.jpg
  2021-06-18 22:47:31

  Nabożeństwo, poświęcenie sztandaru, część artystyczna przygotowana przez uczniów – w czwartek (17.06) w Szkole Podstawowej w Gibach odbyły się uroczystości nadania placówce imienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Wzięła w nich udział Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

 • Akademiki za dobre wyniki! Najlepsi maturzyści mogą za darmo zamieszkać w akademikach Politechniki Białostockiej

  Budynki akademików
  2021-06-17 10:18:31

  Tegoroczni maturzyści, którzy dobrze zdali maturę i zostaną studentami Politechniki Białostockiej, mogą starać się o bezpłatne zakwaterowanie w akademiku. Uczelnia ogłosiła piątą edycję programu „Akademiki za dobre wyniki”. Zapewni stypendium mieszkaniowe dla 20 studentów.

 • 12 uczniów wygrało indeks na studia na Politechnikę Białostocką!

  Indeksy i medale
  2021-06-16 11:54:06

  15 czerwca poznaliśmy wyniki szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu „Matematyka stosowana”. Jego laureaci dzięki swojej wiedzy matematycznej mają ułatwiony wstęp na dowolny kierunek studiów na Politechnice Białostockiej.

 • Rektor PB w Radzie ds. Planu dla Pracy i Rozwoju

  Rektor Politechniki Białostockiej w ubrana w stroju przeznaczonym na uroczystości
  2021-06-15 11:52:52

  Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej, otrzymała w poniedziałek (14.06) z rąk wicepremiera Jarosława Gowina nominację na członka Rady do spraw Planu dla Pracy i Rozwoju. Politechnika Białostocka znalazła się wśród największych polskich uczelni wspierających działania Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

 • UwB w kolejnym światowym rankingu uczelni

  Fasada budynku Uniwersytetu w Białymstoku. Z przodu widać kwiaty
  2021-06-10 14:42:47

  Uniwersytet w Białymstoku (UwB) jako jedna z 19 polskich uczelni znalazł się wśród najlepszych na świecie w najnowszej edycji QS World University Rankings 2022. Największa podlaska uczelnia została w tym zestawieniu uwzględniona po raz pierwszy i jest jedyną z województwa podlaskiego.

 • Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej – studia z dobrą energią

  maszyny Politechniki Białostockiej
  2021-06-10 14:42:43

  Ekoenergetyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika oraz elektrotechnika – na takich kierunkach studiowanie oferuje Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej. Są to studia dualne, które mają zapewnić praktyczne umiejętności i dyplom, który ma ogromną wartość na rynku pracy. Rekrutacja na studia na Politechnice Białostockiej trwa do 6 lipca.

 • Politechnika Białostocka pokaże bolid Bolid CMS-06 i auto typu rallycross

  Plakat zapraszający na wydarzenie z samochodami z Politechniki Białostockiej. Więcej informacji w tekście
  2021-06-10 11:12:56

  W 3,3 sekundy rozpędza się do 100 km/h. Zbudowali go studenci z koła naukowego Cerber Motorsport Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Bolid CMS-06 będzie można oglądać na Pikniku Rajdowym przy Teatrze Dramatycznym w Białymstoku już w najbliższą sobotę (12.06)!

 • Uniwersytet w Białymstoku gospodarzem XXI Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich

  Trzech mężczyzn pozujących do zdjęcia. Dwóch mężczyzn trzyma czerwone teczki z logo Uniwersytetu w Białymstoku
  2021-06-09 14:16:07

  Białystok po raz pierwszy będzie gościł uczestników największego w Polsce kongresu historycznego. To właśnie w stolicy Podlaskiego za trzy lata odbędzie się XXI Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś (08.06.2021) prof. Robert Ciborowski – rektor Uniwersytetu w Białymstoku, a także prof. Krzysztof Mikulski – prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Historycznego (PTH) i prof. Cezary Kuklo – wiceprezes Zarządu PTH, a zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Zjazdu. Inicjatywę wsparło Województwo Podlaskie.

 • Jak pozbyć się wolnych rodników? Naukowcy z PB przeprowadzą badania dofinansowane przez NCBR

  Laboratorium Metod Spektroskopowych i Chromatograficznych. Ręka wkładająca próbkę do maszyny
  2021-06-09 12:28:32

  Naukowcy z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej będą poszukiwać nowych, efektywnych antyoksydantów w technologii żywności i żywieniu człowieka. Na swoje badania zdobyli grant w wysokości 1,6 mln złotych z konkursu „OPUS 20”, który został ogłoszony przez Narodowe Centrum Nauki (NCBR).

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook