Edukacja

Lista aktualności

 • 24 kwietnia Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 21:25:52

  Wystawa robotów skonstruowanych przez uczniów, lekcje pokazowe z chemii i robotyki, wybuchowe eksperymenty pod hasłem "Pamiętaj chemiku młody", warsztaty teatralne, do tego rozgrywki z e-sportowym teamem Valkyria oraz helowe łamańce językowe - to tylko część atrakcji w ramach Dnia Otwartego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

 • „Inna Bajka”. Studenci UwB i uczniowie wspólnie przygotowali spektakl

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 12:32:25

  Studenci z Naukowego Koła Pedagogiki Resocjalizacyjnej UwB wraz z młodzieżą z Koła Teatralnego "Fajna Ferajna" działającego przy Szkole Podstawowej w Obrubnikach przygotowali spektakl profilaktyczny pt. „Inna Bajka”. Można go będzie obejrzeć 26 kwietnia 2018 r. (czwartek), o godz.10.00, w auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Przedstawienie kierowane jest przede wszystkim do dzieci ze szkół podstawowych.

 • Trwają egzaminy gimnazjalne. Dziś test z języka obcego

  Miniaturka artykułu
  2018-04-20 09:55:20

  To ostatnia część egzaminów. W piątek, 20 kwietnia uczniowie piszą test z języka obcego nowożytnego. Test odbywa się w dwóch etapach; najpierw obowiązkowy dla wszystkich poziom podstawowy, następnie poziom rozszerzony. W województwie podlaskim do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystępuje 8817 uczniów. Najczęściej wybieranym językiem jest angielski.

 • Dziewczyny na Politechnikę Białostocką

  Miniaturka artykułu
  2018-04-19 14:30:14

  Już po raz jedenasty, wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy i uczelniami technicznymi z całej Polski, Politechnika Białostocka zorganizowała dzień otwarty w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki". Uczelnia zaprosiła uczennice szkół średnich, by przekonać do studiowania kierunków inżynierskich. Po raz pierwszy w Białymstoku odbył się "Bieg w kasku", który udowodnił, że kobieta w kasku wygląda atrakcyjnie!

 • 4,5 mln zł na infrastrukturę badawczą dla fizyków z UwB

  Miniaturka artykułu
  2018-04-19 09:11:24

  Laboratorium z systemem do badań ultraszybkiej opto-spintroniki i femtosekundowego obrazowania fotomagnetycznego powstanie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. Na realizację tej inwestycji uczelnia otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotację celową w wysokości 4,5 mln zł.

 • Noc maturzysty na Politechnice Białostockiej

  Miniaturka artykułu
  2018-04-19 08:03:43

  Za kilkanaście dni matura... Politechnika Białostocka zaprasza maturzystów na sprawdzenie swojej wiedzy z matematyki. Już w piątek (20 kwietnia) "Noc maturzysty na Politechnice Białostockiej".

 • Targi edukacyjno-zawodowe w suwalskim Zespole Szkół nr 6

  Miniaturka artykułu
  2018-04-18 15:01:00

  W najbliższym czasie rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Przed nastolatkami pierwsza poważna decyzja w ich życiu. Dlatego też warto skorzystać z możliwości, którą oferuje projekt pt. „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”. 24 kwietnia w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach odbędą się targi edukacyjno-zawodowe.

 • Dzień Dobry Biznes – praktyczne seminarium dla studentów i absolwentów

  Miniaturka artykułu
  2018-04-18 10:16:07

  Spotkanie z człowiekiem sukcesu, praktyczne porady i warsztaty – na to mogą liczyć uczestnicy konferencji „Dzień Dobry Biznes”. Odbędzie się ona 24 kwietnia 2018 r., w godz. 12.00-15.30, na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB. Organizatorzy - Bank Gospodarstwa Krajowego, Uniwersytet w Białymstoku oraz Biuro Karier UwB - zapraszają zwłaszcza studentów i absolwentów, którzy prowadzą już firmę lub planują założyć działalność gospodarczą.

 • Dziewczyny na Politechniki - Bieg w kasku

  Miniaturka artykułu
  2018-04-17 14:23:55

  "Bieg w kasku" już w czwartek, 19 kwietnia. Impreza odbędzie się jednocześnie w kilku miastach Polski. Dziewczyny pobiegną na Politechnice Śląskiej, Politechnice Świętokrzyskiej, Politechnice Opolskiej, Politechnice Poznańskiej i po raz pierwszy na Politechnice Białostockiej. Zarejestrowane uczestniczki otrzymają specjalne kaski z logo akcji "Dziewczyny na politechniki".

 • Białystok. Modernizacja przedszkola na Nowym Mieście

  Miniaturka artykułu
  2018-04-17 08:00:47

  Budynek Przedszkola Samorządowego nr 1 zostanie docieplony. W placówce przy ul. Kawaleryjskiej zostaną m.in. przebudowane łazienki, wymienione drzwi, podłogi. Zostanie wybudowana pochylnia dla osób niepełnosprawnych.

facebook