Dodana: 14 grudzień 2019 00:52

Zmodyfikowana: 14 grudzień 2019 00:52

Wigilia łomżyńskich ratowników

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży jest wśród „sreber rodowych” naszego województwa, jako dobra firma, która – jestem przekonany – będzie jeszcze lepsza – powiedział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. Życzenia i podziękowania za rok „ciężkiej i odpowiedzialnej” pracy przekazał załodze WSPR od całego zarządu województwa i radnych sejmiku podczas uroczystości opłatkowej w czwartek 12 grudnia br.

Ilustracja do artykułu Spotkanie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży (9).JPG

Honory gospodarza spotkania po raz pierwszy pełnił dr Sławomir Dariusz Szajda, który od października jest dyrektorem łomżyńskiego pogotowia.

W towarzystwie dyrektora, przewodniczącego społecznej rady WSPR Karola Cucha i grupy pracowników pogotowia wicemarszałek Marek Olbryś obejrzał m.in. nowy ambulans, który trafił do łomżyńskiej stacji dzięki rządowemu programowi odnawiania taboru (dwa kolejne przeznaczone zostały dla placówek w Grajewie i Kolnie). Usiadł za kierownicą i uruchomił dźwiękową i świetlną „wizytówkę” karetki. - Pojazdy to zasługa pracowników, którzy brali udział w poszukiwaniu funduszy, a ja mogę obiecać, że będą w jak najlepszy sposób wykorzystywane – zapewnił dyrektor Sławomir Szajda.           

Odczytaniem fragmentu Ewangelii i modlitwą rozpoczęli pracownicy WSPR w Łomży uroczystą część przedświątecznego spotkania z opłatkiem i stołami zastawionymi tradycyjnymi pokarmami. - Dziękujemy za to, co państwo robicie na rzecz naszych mieszkańców. Sobie i wam życzę, abyście w przyszłym roku mieli przewidywalną sytuację finansową i międzyludzką, żebyście się dobrze porozumiewali, bo przecież nadrzędnym celem jest pomoc mieszkańcom naszej Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Życzę także państwu spokojnych i zdrowych świąt w rodzinnym gronie – przekazał pracownikom WSPR w Łomży w imieniu własnym, całego zarządu województwa i Sejmiku wicemarszałek Marek Olbryś.      

Przełamywanie się opłatkiem oraz przygotowane przez pracowników pyszne ryby, pierogi, krokiety i inne smakołyki wigilijnego stołu zakończyły spotkanie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

 

mg/red.ak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook