Dodana: 15 wrzesień 2019 15:01

Zmodyfikowana: 15 wrzesień 2019 19:26

Samorządowcy, parlamentarzyści i urzędnicy modlili się w Świętej Wodzie

Modlitwa różańcowa, złożenie wieńców przy krzyżach administracji publicznej na Wzgórzu Krzyży, uroczyste nabożeństwo z udziałem pocztów sztandarowych. W niedzielę (15 września br.) w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie już po raz dwudziesty odbyła się Pielgrzymka Parlamentarzystów i Pracowników Administracji Publicznej Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Pielgrzymka samorządowców (16 of 43).jpg

Uroczystości w Świętej Wodzie otworzyła wspólna modlitwa różańcowa wokół kościoła, podczas której poszczególne służby mundurowe niosły figurę Matki Bożej Fatimskiej. Następnie pielgrzymi udali się na Górę Krzyży, złożone zostały wieńce przed stojącym tam Krzyżem Samorządowców i Parlamentarzystów Województwa Podlaskiego oraz przy Krzyżu Administracji Rządowej.

Tu z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili przedstawiciele administracji publicznej. List Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego odczytał Tomasz Szeweluk, dyrektor Gabinetu Marszałka. W liście tym marszałek podkreślił istotę ducha jedności.

- „Cieszę się, że jesteśmy tutaj dzisiaj wszyscy razem, stojąc obok siebie, nie jako reprezentanci poszczególnych ugrupowań politycznych, ale jako jedna wspólnota – jako bracia i siostry zespoleni w naszej, chrześcijańskiej wierze. I razem łączymy się w modlitwie o pomyślność naszej publicznej służby" - pisał w liście marszałek.

- Już 20 lat pielgrzymujemy do tego miejsca. Przychodzimy tutaj z nadzieją, żeby te nasze ludzkie i społeczne sprawy były jak najlepiej rozwiązywane – mówił z kolei Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski.

Następnie odbyła się msza św. celebrowana przez księdza biskupa Henryka Ciereszko. W uroczystościach wzięli udział m.in. wojewoda Bohdan Paszkowski, Bogusław Dębski, przewodniczący Sejmiku Województwa podlaskiego, przedstawiciele władz samorządowych, urzędnicy, reprezentanci służb mundurowych i mieszkańcy Wasilkowa.

Nabożeństwo różańcowe i msza św. odbyły się w asyście pocztów sztandarowych podlaskich służb mundurowych.

ms

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook