Dodana: 16 wrzesień 2019 15:57

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2019 16:03

Nowocześnie i ekologicznie! Pięć budynków Szpitala Ogólnego w Grajewie przejdzie termomodernizację

Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzkiego Podlaskiego.
 W poniedziałek (16.09), podczas spotkania w Szpitalu Ogólnym w Grajewie, Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego przekazał symboliczny czek na ten cel.

Ilustracja do artykułu Termomodernizacja w grajewskim szpitalu-12.jpg


- Z ogromną przyjemnością przekazuję ten symboliczny czek opiewający na ponad 1,7 mln zł . Mam nadzieję, że dokonana dzięki dofinansowaniu termomodernizacja poprawi warunki pacjentów, lekarzy i całego personelu – mówił Artur Kosicki podczas spotkania w grajewskim szpitalu.
 Marszałek podkreślił, że działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego wpisują się w takie przedsięwzięcia rządu jak program czyste powietrze czy wymiana pieców.

Termomodernizacji zostaną poddane budynki: Oddziału Zakaźnego, prosektorium,  tlenowni,  pralni i budynek gospodarczy.  Zostaną tam m.in. wymienione okna i drzwi, modernizacji ulegnie instalacja grzewcza, powstaną nowe węzły cieplne i będzie zamontowana instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła. Budynki zostaną też ocieplone.
Dzięki modernizacji zapotrzebowanie na energię w pięciu szpitalnych budynkach zmniejszy się o ponad 60 %. –To znacznie obniży koszty funkcjonowania całego obiektu – podkreślał z-ca dyrektora szpitala Grzegorz Zakrzewski. Sama inwestycja będzie też miała pozytywny wpływ na środowisko – zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło przyczyni się do spadku emisji CO2 oraz innych szkodliwych substancji do atmosfery.

Obecny na spotkaniu w Szpitalu Ogólnym w Grajewie poseł Kazimierz Gwiazdowski podziękował Zarządowi Województwa za zwrócenie uwagi na potrzebę dofinansowywania inwestycji w mniejszych szpitalach np. powiatowych.
Natomiast Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wyraził nadzieję, że termomodernizacja obejmie też kolejne obiekty na terenie powiatu.
W spotkaniu wzięła też udział radna wojewódzka Wanda Mieczkowska.

Całkowity koszt inwestycji to 2,1 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP 2014-2020 wynosi 1,7 mln zł.

Zakończenie projektu planowane jest na 2020 r.

 

ak/red.is

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook