Dodana: 12 wrzesień 2019 14:11

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2019 14:11

Blisko 11 milionów na termomodernizację

Dzięki dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego sześć białostockich placówek oświatowo-wychowawczych przejdzie termomodernizację. W czwartek (12.09) Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego i Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta Białegostoku podpisali umowy w tej sprawie.

Ilustracja do artykułu Umowy z Miastem Białystok-14.jpg

Marszałek Artur Kosicki podczas spotkania, podkreślał, że wszystkie, poprawne pod względem formalnym wnioski o dofinansowanie zgłoszone do konkursu na termomodernizację w ramach RPO otrzymały dofinansowanie. Część z nich dotyczy właśnie obiektów edukacyjnych.

- Zależy nam, aby nasi uczniowie mieli godne warunki nauki – podkreślał marszałek Kosicki.
Dodał,  że priorytetem Zarządu Województwa jest, by wnioski o dofinansowanie były jak najszybciej rozpatrywane. – Tym samym pieniądze szybko trafią do beneficjentów – dodał.

Dofinansowanie o łącznej wartości około 11 mln zł. zostało przyznane w ramach dwóch projektów dotyczących poprawy efektywności energetycznej w sześciu białostockich placówkach oświatowo-wychowawczych.
Pierwszy z nich dotyczy Zespołu Szkół Zawodowych nr 5, X LO przy ul. Stołecznej 6 oraz bursy Szkolnej przy ul. Dobrej 3. Wartość dofinansowania to 6,8 mln zł.
Modernizacja energetyczna czeka również Przedszkole Samorządowe nr 31 przy ul. Świętokrzyskiej 4, internat Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych przy ul. Bema 103 i internat Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. Warszawskiej 62.
Tu dofinansowanie wynosi 4,1 mln zł.

- Całkowita łączna wartość inwestycji to 13 milionów złotych – poinformował Przemysław Tuchliński.

Pieniądze na dofinansowanie termomodernizacji białostockich placówek oświatowo-wychowawczych pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Oprócz podpisanych w czwartek umów, Miasto Białystok otrzymało też za pośrednictwem Zarządu Województwa Podlaskiego wsparcie z RPO na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 11 i Zespołu Szkół Technicznych, przedszkoli samorządowych nr 7,52,73, 42 i 71, a także na poprawę efektywności energetycznej w budynku przy ul. Białówny 11.

Łącznie, dzięki dotacjom inwestycje z zakresu termomodernizacji zostaną zrealizowane w 14 budynkach należących do miasta. Całkowita wartość wszystkich inwestycji to 26 mln, z czego 21 mln zł to dofinansowanie z RPOWP.

 

ak/red.is

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook