Dodana: 18 wrzesień 2019 15:14

Zmodyfikowana: 19 wrzesień 2019 08:22

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Mścichach

W budynku po dawnej szkole podstawowej w Mścichach (gm. Radziłów) powstaje dom pomocy społecznej. W poniedziałek (16.09) adaptowany budynek odwiedzili m.in. poseł na sejm Kazimierz Gwiazdowski, marszałek Artur Kosicki oraz wicemarszałek Marek Olbryś.

Ilustracja do artykułu Dom pomocy.jpg

- Cieszę się, że zarząd mógł przekazać pieniądze na adaptację tego budynku. Będzie on dobrze służył mieszkańcom powiatu, a wiemy, że osób starszych i wymagających specjalnej opieki jest tutaj wielu. I będzie jeszcze więcej - mówił marszałek Artur Kosicki podczas oględzin budynku.

Adaptacja nieruchomości jest możliwa m.in. dzięki ponad 230 tys. zł ze środków PFRON, które zostały przekazane przez zarząd województwa gminie Radziłów. Fundusze te umożliwią montaż windy dla osób z niepełnosprawnością oraz budowę podjazdu dla wózków inwalidzkich. W domu miejsce znajdzie 16 pensjonariuszy. Jak podkreśla starosta Waldemar Remfeld, jest to pierwszy w powiecie grajewskim dom pomocy społecznej w budynku po starej szkole.

Prace nad przystosowaniem nieruchomości do potrzeb pensjonariuszy rozpoczęły się w 2018 r., a zakończą się w II kwartale przyszłego roku. Kazimierz Gwiazdowski, Poseł na Sejm RP, zapowiada, że inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 600 tys. zł z rezerwy celowej budżetu państwa. - Ale będziemy zabiegać z burmistrzem Radziłowa o kolejne środki na modernizację tego budynku - obiecuje.

aa/is

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook