Dodana: 13 wrzesień 2017 15:10

Zmodyfikowana: 13 wrzesień 2017 15:10

Obchody 334. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej w Kahlenbergu

To z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. W niedzielę, 10 września w austriackim Kahlenbergu odbyły się uroczystości 334 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Wziął w nich udział m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, a także Podlaska Chorągiew Husarska.

Ilustracja do artykułu image001.jpg

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski  podczas wizyty oficjalnej w Austrii wziął udział w uroczystych obchodach 334-lecia Odsieczy Wiedeńskiej oraz 34 rocznicy obecności Ojca Św. Jana Pawła II na Kahlenbergu.
W rekonstrukcji historycznej bitwy udział wzięła Podlaska Chorągiew Husarska, która wraz z Chorągwią Sandomierską i Kujawsko-Pomorską przypomniały o świetności polskiej historii. Współorganizatorem wydarzenia było Forum Polonii Wspólnota Polskich Organizacji w Austrii oraz Ambasada Polski w Wiedniu.

Podczas Mszy św., której asystowała polska husaria dokonano aktu koronacji Obrazu Matki Bożej Kahlenberskiej. Mszę pontyfikalną celebrowali ks. Wiesław Śpiewak CR, biskup diecezji Hamilton na Bermudach, ks. Łukasz Buzun OSPPE i ks. Bernhard Backovsky CanReg. Oprawę muzyczną zapewnili: Chór Archikatedry Katowickiej pod dyrekcją Krzysztofa Kagańca oraz zespół „Podhalanie” z Wiednia. Do Sanktuarium Narodowego na Kahlenbergu przybyło wielu znakomitych gości i pielgrzymów, którzy wzięli udział także w dożynkach organizowanych przez austriacką Polonię. W trakcie obchodów było wiele okazji do wspólnych rozmów i spotkań.

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook