Dodana: 10 listopad 2018 14:32

Zmodyfikowana: 10 listopad 2018 14:32

Obchody 100.rocznicy odzyskania niepodległości w Zambrowie

Uroczysta akademia, kapsuła czasu, złożenie hołdu bohaterom walk o Ojczyznę – w piątek, 9 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie odbyły się powiatowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to zwieńczenie cyklu „Ku Niepodległej”, który powiat zambrowski realizuje od początku roku

Ilustracja do artykułu 100. rocznica Zambrów (9).jpg

 

W uroczystościach wzięli udział m.in. samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, delegacje uczniowskie zambrowskich szkół, nauczyciele. Samorząd województwa podlaskiego reprezentowali marszałek Stefan Krajewski i radny wojewódzki Marek Komorowski.
Stefan Krajewski imieniu całego Zarządu i marszałka Jerzego Leszczyńskiego, pogratulował organizacji obchodów znakomitego jubileuszu.

Pierwsza część obchodów odbyła się w budynku szkoły, gdzie uczniowie zaprezentowali program artystyczny „Radosna Niepodległa”. Młodzież przedstawiła wiersze i pieśni patriotyczne.  

Następnie, już poza murami szkoły umieszczono kapsułę czasu, w której umieszczono kilka cennych dla potomnych przedmiotów. Zasadzono też dąb pamięci. Uroczystości zakończyły się pod pomnikiem Powstańców Styczniowych w Zambrowie. Tam goście złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie pożegnał też dotychczasowego dyrektora placówki. Jan Pilch w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie pracował 37 lat, a ostatnie czternaście lat pełnił funkcję dyrektora placówki. W tym roku postanowił odejść na emeryturę.

 

facebook