Dodana: 31 grudzień 2021 23:11

Zmodyfikowana: 3 styczeń 2022 08:44

Świąteczne spotkanie w Wyszkach

Było wspólne śpiewanie kolęd, przełamanie się opłatkiem i moc życzeń z okazji nadchodzącego Nowego Roku. Wigilijne spotkanie mieszkańców gmin Wyszki i Brańsk w powiecie bielskim odbyło się we wtorek, 28 grudnia w miejscowym ośrodku kultury. W uroczystości, której organizację wsparto z budżetu Samorządu Województwa Podlaskiego, wzięli udział: Marek Malinowski, członek zarządu oraz Agata Puchalska, dyrektor Biura Kultury w urzędzie marszałkowskim.

Kobieta i mężczyzna przełamują się opłatkiem.

Przedsięwzięcie zorganizowane pod nazwą "Spotkajmy się przy wigilijnym stole" w sposób szczególny poświęcono seniorom. Marek Malinowski złożył życzenia gościom, podziękował organizatorom za inicjatywę i zwrócił uwagę na coraz większą potrzebę tego typu wydarzeń.

- Osoby starsze często czują się osamotnione i niepotrzebne. Właśnie takie spotkania to bardzo dobry pomysł - łączą nas, integrują. Dzięki temu możemy też dbać o naszą polską, piękną tradycję – mówił.

Na zdjęciu siedzą dwie kobiety i dwóch mężczyzn

Reprezentanci Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Bielskiego, które zorganizowało uroczystość, również podkreślali, jak ważne są przedsięwzięcia angażujące i uaktywniające seniorów.

- Pandemia spowodowała to, że ludzie zamknęli się w domach, mało się spotykają, a starsi ludzie pragną się spotykać. My młodzi, jako stowarzyszenie, też chcemy się integrować, zbierać ich doświadczenia, ale też uczestniczyć w takich spotkaniach i pielęgnować zanikające tradycje - podkreślała Ewelina Kuczyńska prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Bielskiego.

W uroczystości uczestniczyło kilkadziesiąt starszych osób z terenu gminy Wyszki i z Brańska, lokalne koła gospodyń wiejskich oraz przedstawiciele stowarzyszenia. Pojawił się również św. Mikołaj, który obdarował wszystkich upominkami. W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd zaprezentowanych przez najmłodszych członków stowarzyszenia, uczestnicy cieszyli się ze wspólnie spędzonego czasu.

Panie ubrane w stroje ludowe i mężczyzna grajacy na akordeonie

Organizatorzy zaznaczali, że chcą powtarzać tego typu inicjatywy.

- To jest nasze pierwsze spotkanie i mamy nadzieję, że kolejne odbędą się również w przyszłych latach – deklarował Tomasz Murawski wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Powiatu Bielskiego.

 

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Aneta Kursa
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook