Samorząd

 • Pierwsze posiedzenie Konwentu Marszałków Województw RP pod przewodnictwem Województwa Lubelskiego

  Kilku mężczyzn w garniturach siedzi przy stole prezydialnym.
  2022-09-21 14:18:13

  Samorządowcy z całej Polski dyskutowali o problemach, wymienili się doświadczeniami i zaprezentowali stosowane u siebie rozwiązania. Konwent Marszałków Województw RP odbył się 21 września, tym razem w Kazimierzu Dolnym na Lubelszczyźnie. Samorząd Województwa Podlaskiego reprezentował członek zarządu Marek Malinowski.

 • W Szelmencie dyskutowano o bezpieczeństwie na drogach

  [15.09.2022] Wojewódzka Rada BRD-8.JPG
  2022-09-15 19:26:33

  Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w kraju i w regionie, nowoczesne technologie zwiększające to bezpieczeństwo oraz założenia Wojewódzkiego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego do 2030 r. – to główne tematy poruszane w czwartek, 15 września podczas spotkania zorganizowanego w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment. W wydarzeniu, którego partnerem strategicznym jest samorząd województwa, uczestniczył m.in. Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

 • 120 tys. zł na nową pracownię w Centrum Integracji Społecznej w Kuriance w gminie Lipsk

  Informacje o dotacji zawarte także w tekście
  2022-09-14 10:32:08

  Uczestnicy zajęć w centrum będą mogli korzystać z profesjonalnej pracowni techniczno-stolarskiej. Zakup maszyn i urządzeń do wytwarzania nowych mebli, bądź renowacji starych zostanie dofinansowany z budżetu województwa. Decyzja o przyznaniu dotacji została podjęta przez zarząd województwa w poniedziałek, 12 września.

 • Czeki z dotacjami dla strażaków z powiatu zambrowskiego

  Marek 
Olbryś ze strażakami OSP oraz samorządowcami. Cztery osoby trzymają symboliczne czeki z dotacjami.
  2022-09-06 14:05:17

  Kupią hełmy, buty, odzież ochronną, sprzęt gaśniczy. Ponad 150 tys. zł dotacji od samorządu województwa na ten rok trafiło do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) w powiecie zambrowskim. Symboliczne czeki w środę, 31 sierpnia, wręczył w Zambrowie wójtom i przedstawicielom straży wicemarszałek Marek Olbryś. Samorząd województwa reprezentował także radny sejmiku Piotr Modzelewski.

 • Niecałe trzy tygodnie pozostały jeszcze kierowcom na zredukowanie punktów karnych

  Budynek
  2022-08-30 15:22:37

  17 września br. zostaną zlikwidowane szkolenia organizowane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, które zmniejszały punkty karne o 6. Szkolenia redukujące punkty karne służą do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To jednorazowe spotkanie z policjantem i psychologiem, którzy informują o zagrożeniach i ryzyku dla osób uczestniczących w ruchu drogowym.

 • Dożynkowo i rodzinnie w Jedwabnem

  Dożynki Gminy Jedwabne-26.jpg
  2022-08-29 10:11:57

  Odwołaniem do najdawniejszych tradycji święta dziękczynienia za plony były kosze i worki ze zbożem, ziemniakami, warzywami i owocami przyniesione przez mieszkańców gminy Jedwabne, które wypełniły przestrzeń wokół ołtarza kościoła św. Jakuba Apostoła. Górował nad nimi dożynkowy wieniec wykonany przez mieszkańców wsi Kubrzany. W trakcie dożynek odbył się także Piknik Rodzinny zorganizowany przy wsparciu urzędu marszałkowskiego. W uroczystościach w niedzielę, 28 sierpnia wzięli udział m.in. wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski oraz wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

 • Zakończył się 2. Festiwal Filmowy Wajda na Nowo

  Wiesława Burnos w towarzystwie uczestników Drugiego Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo
  2022-09-07 14:48:01

  Nagroda specjalna dla Jerzego Stuhra i Feliksa Falka, wręczenie nagród laureatom konkursu filmowego oraz koncert Marii Sadowskiej. W sobotę, 20 sierpnia, zakończył się trwający trzy dni 2. Festiwal Filmowy Wajda na Nowo. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podlaskiego, którego reprezentowała podczas finałowej gali w Suwalskim Ośrodku Kultury Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

 • Spotkanie z liderem białoruskiej opozycji

  Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz podaje dłoń liderowi białoruskiej opozycji
  2022-07-19 12:18:37

  Możliwości wsparcia diaspory białoruskiej w zachowaniu tożsamości narodowej były jednym z tematów piątkowego (15.07) spotkania wicemarszałka województwa Sebastiana Łukaszewicza z Pawłem Łatuszką, kierownikiem Narodowego Zarządu Antykryzysowego (NZA), członkiem Prezydium Rady Koordynacyjnej.

 • Pieniądze na remont zabytkowej bramy w Grajewie

  Uczestnicy wraz z członkiem zarządu Markiem Malinowskim na tle czarnej ścianki z pikselowym logo województwa podlaskiego
  2022-07-08 13:35:41

  Remont i przebudowa bramy cmentarnej - dotację na ten cel w wysokości 100 tys. zł z budżetu województwa otrzyma parafia rzymskokatolicka pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. W piątek, 8 lipca Marek Malinowski, członek zarządu oraz ks. Dariusz Łapiński - proboszcz parafii, podpisali umowę w tej sprawie. W spotkaniu uczestniczyli także: Wanda Mieczkowska, radna województwa oraz Waldemar Remfeld, starosta grajewski.

 • Inwestycje w Szumowie

  wicemarszałek podaje dłoń mężczyźnie, który trzyma czek
  2022-07-08 15:14:48

  Remonty, budowa dróg i kanalizacji, odrestaurowanie zabytkowych budowli - to wszystko w gminie Szumowo jest możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa podlaskiego. W czwartek, 7 lipca, wicemarszałek Marek Olbryś przekazał kolejny, symboliczny czek na 900 tys. zł przyznanych gminie w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook