Dodana: 4 lipiec 2022 11:36

Zmodyfikowana: 4 lipiec 2022 13:55

Dni Jedwabnego

Po dwuletniej przerwie mieszkańcy Jedwabnego mogli znów korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji podczas trzech dni (1-3.07) festynu "Dni Jedwabnego". Honorowy patronat nad wydarzeniem organizowanym po raz 17. objął Marszałek Województwa Podlaskiego, a oficjalnego otwarcia imprezy, wspólnie z burmistrzem Adamem Niebrzydowskim, dokonał wicemarszałek Marek Olbryś.

Trzech mężczyzn na scenie

- Jedwabne wyróżnia się w naszym województwie tempem rozwoju i ciekawymi inicjatywami. Burmistrz Adam Niebrzydowski jest dobrym gospodarzem i nie zapomina, że po rzetelnej pracy powinien się znaleźć czas na zasłużony relaks. Nie mam wątpliwości, że mieszkańcy, którzy tak energicznie biorą udział w gospodarczych i społecznych inicjatywach, z równym zapałem potrafią się bawić i integrować – mówił Marek Olbryś witając ze sceny zgromadzonych mieszkańców.

Dni Jedwabnego, na które zapraszają jak zwykle burmistrz i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury mają swoją tradycję, która została przerwana na dwa lata pandemii.

- Widać wtedy było jak brakuje takiej integracji. Mamy na szczęście powrót do normalności i wspólnego spędzania czasu, zabawy. Postaraliśmy się przygotować wyjątkowy weekend, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - od  młodzieży po seniorów. Sobota z gwiazdami, niedziela bardziej familijna z konkursami i zabawami dla dzieci, w oba dni wiele muzyki do tańca. Aby tylko pogoda dopisała - zapraszał burmistrz Adam Niebrzydowski.   

Na starcie imprezy pogoda nie do końca sprzyjała, bo nad częścią województwa, w tym nad Jedwabnem, przeszła ulewa i silny wiatr. Nie zepsuło to jednak dobrej zabawy. Wśród licznych koncertów przed publicznością wystąpił m.in. Jacek Stachursky. Z kolei na swoje specjały zapraszały koła gospodyń z gminy, wabiły różnorodne smakołyki, swoje wyroby oferowali lokalni rękodzielnicy. Natomiast dzieci korzystały z wesołego miasteczka. Częścią obchodów dni miasta był też Ogólnopolski Zlot Motocyklowy.

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook