Dodana: 4 luty 2021 12:28

Zmodyfikowana: 4 luty 2021 12:28

Ciechanowiec – miejsce przyjazne dla seniorów

Umowę na dofinansowanie tego projektu z funduszy europejskich podpisali w środę (3.02) wicemarszałek Marek Olbryś i Marek Malinowski, członek zarządu województwa. Blisko 50 osób starszych, samotnych i opuszczonych zostanie otoczonych opieką.

Podpisanie umów na dofinansowanie klubu seniora

Głównym celem projektu jest wzrost aktywności seniorów, którzy potrzebują wsparcia w codziennym życiu. Dlatego w istniejącym Klubie Seniora „Chwilowo Młodzi”, działającym przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu, zostanie zwiększona o 18 liczba miejsc (obecnie z klubu korzysta 30 osób) oraz dla wszystkich 48 podopiecznych – rozszerzona oferta.

- Osoby starsze musimy otaczać opieką. To nasza powinność. Nie mogą zostawać same, w czterech ścianach domu. Muszą czuć się ciągle potrzebne i aktywne, dlatego tak chętnie dofinansowujemy takie projekty – mówi Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Będą dla nich zorganizowane zajęcia muzyczne, manualne, kulinarne, a także informatyczne. Seniorzy skorzystają również z zajęć sportowo-ruchowych.  Wezmą udział  w wykładach o tematyce medycznej, m.in.: z dziedziny psychologii, kardiologii, okulistyki, dermatologii, reumatologii, dietetyki. Wyjadą również na spektakle do opery, teatru, na seanse filmowe.

- Seniorzy to grupa, której należy się nasz szacunek. Nie możemy o nich zapominać. Wręcz przeciwnie. Pamiętajmy, ile zawdzięczają im młodsze pokolenia – podkreśla Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Koszt tego projektu wynosi bisko 461 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 427 tys. zł. Będzie realizowany od lutego 2021 roku do 31 stycznia 2023 roku. Został zgłoszony w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.

tekst: Barbara Likowska-Matys

red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

fot. Marcin Nawrocki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook