Dodana: 18 wrzesień 2015 14:13

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2015 14:13

Przemyt w makulaturze udaremniony w Kuźnicy

80 tys. paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy. Kontrabandę o wartości blisko 1 miliona złotych mundurowi znaleźli w tirze z transportem makulatury.

Ilustracja do artykułu Sluzba_Celna_18.09.15.6.JPG

Celnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej z Kuźnicy szczegółowo skontrolowali ciężarówkę marki MAN jadącą z Białorusi do Polski, za kierownicą której zasiadał 52-letni obywatel Białorusi. Podczas sprawdzania naczepy okazało się, że pośród deklarowanej makulatury znajdują się kartony z nielegalnymi papierosami.

Kontrabanda ukryta była pośrodku naczepy i obłożona pociętym papierem i tekturą.

Rozładunek i przeliczenie nielegalnego towaru zajęło funkcjonariuszom kilkanaście godzin. W sumie w naczepie mundurowi znaleźli 80 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ok. 1 milion złotych.

Przeciwko kierowcy zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz utrata nielegalnego towaru. Do sprawy zajęta została również ciężarówka wykorzystana do przewozu kontrabandy.

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook