Dodana: 21 wrzesień 2022 08:50

Zmodyfikowana: 21 wrzesień 2022 09:57

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej 668 przekazany do użytku

To dwukilometrowy fragment trasy przebiegający przez wieś Mścichy w gm. Radziłów. Jego modernizacja kosztowała przeszło 2,4 mln zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych Województwa Podlaskiego. W oficjalnym otwarciu drogi, we wtorek, 20 września, uczestniczył wicemarszałek województwa Marek Olbryś wraz z radną wojewódzką Wandą Mieczkowską.

Mścichy otwarcie drogi-3.jpg

W ostatnich 10 latach zmodernizowany został fragment tej trasy od Piątnicy przez Jedwabne do Przytuł, ale dalszy odcinek, w stronę Osowca-Twierdzy cieszył się złą sławą jednej z najbardziej zdegradowanych dróg wojewódzkich.  

- Jednym z zobowiązań, jakie podjąłem rozpoczynając kadencję w funkcji wicemarszałka odpowiadającego za infrastrukturę drogową, było doprowadzenie do gruntownej modernizacji tej zapomnianej przez lata drogi łączącej szlaki krajowe 64 i 65, trasy i mogącej w razie potrzeby stanowić alternatywę dla drogi 61. Bardzo się cieszę, że krok po kroku to zadanie jest realizowane i droga o znaczeniu regionalnym, ważna dla rolnictwa, gospodarki i turystyki, zyskuje standard  krajowej. Pozostało nam jeszcze do przebudowania ok. 3 kilometrów i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli to zadanie zakończyć - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Jak dodał, zarząd i cały samorząd województwa wielką wagę przykłada do rozwoju i unowocześniania infrastruktury drogowej.

- Spotykamy się w tych zamierzeniach z rządem oraz samorządami powiatów i gmin, którym również zależy na rozwoju, jaki wynika z dobrze rozwiniętej sieci komunikacyjnej - podkreślił wicemarszałek Marek Olbryś.

Wśród najbardziej zadowolonych uczestników uroczystości był poseł Kazimierz Gwiazdowski, mieszkaniec Mścich.

- Droga była naprawdę w opłakanym stanie, a jest jedną z ważnych wizytówek województwa, ponieważ znajduje się w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego i korzystają z niej turyści z Polski i świata. Podziękowania kieruję na ręce wicemarszałka Marka Olbrysia i radnej Wandy Mieczkowskiej, bo nasza droga wreszcie ma solidnego gospodarza - mówił poseł.     

Podobne refleksje przekazał starosta grajewski Waldemar Remfeld.

- W sezonie jest tu prawdziwe oblężenie. Zdajemy sobie sprawę jak podwyższony standard drogi 668 wzmacnia naszą pozycję na rynku turystycznym - podkreślał zapowiadając, że samorząd powiatu także planuje modernizację jednej ze swoich dróg w tym rejonie.

W uroczystości oddania do użytku wzięli udział także przedstawiciele samorządu Radziłowa i mieszkańcy Mścich.

- Dziury, wyboje, podwórka zalewane z powodu złego odwodnienia... Tak było dziesiątki lat. Teraz jesteśmy szczęśliwi, a pomarzymy jeszcze o ścieżce rowerowej - powiedziała sołtys wsi Mścichy Maria Gwiazdowska.      

Jak poinformował Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, zakończony kolejny etap modernizacji drogi 668 to nieco ponad 2 kilometry z całą infrastrukturą inżynieryjną wykonane kosztem przeszło 2,4 mln zł w całości ze środków własnych Województwa Podlaskiego. Na całej drodze między Piątnicą a Osowcem pozostały jeszcze do remontu dwa odcinki liczące ok. 3 kilometrów w rejonie miejscowości Karwowo i Chrzanowo oraz około kilometra w Klimaszewnicy, które to zadanie ma być sfinansowane z programu Polski Ład.     
 

tekst, fot.: Maciej Gryguc
red.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook