Dodana: 5 wrzesień 2022 11:10

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2022 14:10

Obchody Święta Plonów w Lipinie

Były konkursy, koncerty, dzielenie się chlebem oraz degustacja regionalnych potraw. W niedzielę, 4 września, w Lipinie (pow. sokólski) miały miejsce dożynki gminne. Samorząd województwa reprezentowała Wiesława Burnos, członek zarządu.

Dwie kobiety na scenie

Wydarzeniu towarzyszyło uroczyste nabożeństwo w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rocha w Lipinie. Po czym uczestnicy dożynek przenieśli się na pobliski plac.

- W imieniu marszałka Artura Kosickiego i Zarządu Województwa Podlaskiego życzę rolnikom tej gminy i jej mieszkańcom życia w zdrowiu i pokoju, pokoju na świecie - mówiła Wiesława Burnos.

Po wspólnym dzieleniu się chlebem, przed publicznością zaprezentowały się zespoły: „Przylaszczki” oraz „Złote Nutki” z Sokólskiego Ośrodka Kultury, a także grupa AZALiSZ, kapela Retro Band z Kuźnicy i Jarek Rynkiewicz. Nagrody i wyróżnienia otrzymali rolnicy, hodowcy koni, przedstawiciele firm działający na rzecz rolnictwa oraz sołtysi. Nie zabrakło także konkursów dożynkowych dla publiczności.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się regionalne przysmaki przygotowane przez Panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Były darmowe atrakcje dla dzieci. Uczestnicy wydarzenia mogli także podejść do rozstawionych stoisk i dowiedzieć o bieżących działaniach leśników oraz służb t.j. Straż Graniczna, Policja czy Państwowa Straż Pożarna oraz zapoznać się z ofertą firm i instytucji państwowych związanych z rolnictwem.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. poseł Mieczysław Baszko, wicewojewoda Bogusława Szczerbińska, lokalni samorządowcy, rolnicy oraz licznie zgromadzona publiczność. Organizatorami Dożynek Gminnych byli: burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, sołectwo wsi Lipina oraz parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Rocha w Lipinie.

Cezary Rutkowski
fot.: Krzysztof Bochenko

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook