Dodana: 18 wrzesień 2015 15:31

Zmodyfikowana: 21 wrzesień 2015 10:43

PKS Białystok znalazł chętnego do prawa wieczystego użytkowania na teren i budynki przy ul. Fabrycznej

W piątek 18 września, o godzinie 11, rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Fabrycznej 1 w Białymstoku, należącej do spółki PKS Białystok.

Ilustracja do artykułu pks 2-08.jpg

Prawo do nieruchomości za wyznaczoną przez spółkę cenę 14 900 000 zł netto zakupił inwestor – firma Strus. Był to trzeci przetarg rozpisany z tej wysokości ceną. W październiku inwestor oraz przedstawiciele PKS Białystok podpiszą umowę przedwstępną. Dzięki zrealizowanej sprzedaży PKS Białystok otrzyma środki finansowe na realizację przyjętego wcześniej planu naprawczego spółki. Pozwoli to m.in. na wymianę dotychczasowego taboru i jego dalszą modernizację.

Działka przy ulicy Fabrycznej, o jakiej mowa ma ponad 2 ha i wciąż czeka na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nabywca gruntu, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus z Siedlec, realizuje już obecnie inwestycję jaką jest Galeria Jurowiecka wraz hotelem oraz zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego i przebudową części ulicy Jurowiecka. Obecna transakcja i zakup nieruchomośc po drugiej stronie ulicy wzmocni odziaływanie tych inwestycji na ożywienie centrum Białegostoku.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook