PATRONAT.54. rocznica nadania praw miejskich Czarnej Białostockiej
Będą koncerty, pokazy, wystawy, różnego rodzaju zawody sportowe oraz zabawy dla dzieci i dorosłych. Wszystkie atrakcje są elementem obchodów, które rozpoczną się w piątek 1 lipca 2016 r., a zakończą w niedzielę 3 lipca.
Tegoroczne świętowanie odbywać się będzie pod hasłem „60 lat przemysłu metalowego”, bowiem budowa Wytwórni Wyrobów Precyzyjnych „Agromet” w latach 50-tych stała się impulsem do szybkiego rozwoju miejscowości. W 1955 r. przyznano Czarnej Wsi prawa osiedlowe, a siedem lat później -7 lipca 1962 r. - prawa miejskie i nazwę Czarna Białostocka.
Z tej okazji będzie można obejrzeć wystawę maszyn rolniczych i wystawę fotograficzną.
Na dobry początek w piątek w Domu Kultury, podczas „Wieczoru Kabaretowego” wystąpią: grupa teatralna z WOAK „Rozhulana Tanecznica”, kabarety „Zryw” i „Widelec”.
W sobotnie przedpołudnie miłośnicy folkloru (od godz. 11:00 na stadionie miejskim) będą mogli uczestniczyć w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „W poszukiwaniu i przekazywaniu folkloru”, poznać twórców autentycznego muzykowania, śpiewu, gwary i tańca Podlasia.
Od 17:00 rozpoczną się koncerty zespołów działających przy Domu Kultury oraz grupy funky „Groovy beats” i zespołu „Gęsia Skórka”. Wystąpi także orkiestra dęta z Sokółki. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie dyskoteka z zespołem „Victoria”.
Parada i występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Białegostoku rozpocznie kolejny dzień na stadionie miejskim. Podczas festynu rodzinnego dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać z „Kolorowego miasteczka” – placu zabaw dla dzieci, przejazdów „Dyliżansem” i „Bajkową Kolejką” po mieście. Tradycyjnie odbędzie się turniej zakładów pracy.
Świętowanie zakończy się w rytmie disco polo. Wystąpią zespoły: „I o to chodzi”, „Szafis”oraz „Avanti”.
Zdj. UM Czarna Białostocka