Dodana: 5 marzec 2021 08:29

Zmodyfikowana: 5 marzec 2021 11:24

Platforma edukacyjna „Sztuka bez granic II”

Filmy, animacje dla najmłodszych, scenariusze zajęć dla uczniów, publikacje – m.in. to można znaleźć na platformie edukacyjnej przygotowanej przez Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego (oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku). Została ona przygotowana w ramach projektu „Sztuka bez granic etap II”.

Album i dłonie w rękawicach

Platforma dostępna jest pod adresem www.sztukabezgranic.muzeum.bialystok.pl.   

- Zapraszamy wszystkich miłośników historii i sztuki do bezpłatnego korzystania z jej zasobów. To tu można znaleźć między innymi filmy o Alfonsie Karnym, filmy animowane dla najmłodszych, warsztaty online, audiobooki, karty pracy, zeszyty edukacyjne czy scenariusze zajęć dla nauczycieli. Materiały zostały opracowane na podstawie zbiorów Muzeum Rzeźby – zachęcają pracownicy Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

„Sztuka bez granic etap II” to rozwinięcie projektu realizowanego w 2019 r. przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Jego celem było stworzenie platformy internetowej z materiałami dydaktycznymi skierowanymi do lokalnych społeczności w różnym wieku, zainteresowanych edukacyjnymi zasobami instytucji. 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest instytucją samorządu województwa podlaskiego.

źródło: Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook