Dodana: 19 listopad 2020 15:32

Zmodyfikowana: 19 listopad 2020 15:33

Koncert „Bogu Dźwięki” online – 22.11

Przy współudziale Caritas Archidiecezji Białostockiej odbędzie się coroczny koncert „Bogu dźwięki”, w którym wystąpią muzycy i wokaliści pod kierownictwem ks. Wojciecha Trzaski. Ze względu na okoliczności związane z pandemią koncert będzie dostępny na żywo online w niedzielę (22.11) o godz. 19:30. Patronem medialnym wydarzenia jest portal Wrota Podlasia.

Grafika koncertu "Bogu Dźwięki" wraz z terminem i godziną koncertu oraz zdjęciami umieszczonymi na filmowych kliszach.

„Bogu Dźwięki” to inicjatywa koncertu uwielbienia i dziękczynienia za wizytę na ziemi białostockiej Papieża św. Jana Pawła II i ustanowienie Metropolii Białostockiej. Inicjatywa ma celu dzieleni się radością z doświadczanych na co dzień wielu łask od kochającego nas Boga. Nazwa wydarzenia oddaję intencję organizatorów, którą jest oddanie całej muzyki Bogu.   

Pomysłodawcą koncertu „Bogu Dźwięki” jest ks. Andrzej Szczepańczyk. W porozumieniu z Piotrem Kurstakiem, który podjął się roli kierownika muzycznego, ustalono koncepcję koncertu. Zamierzenie przedstawiono abp. Edwardowi Ozorowskiemu, który umożliwił realizację tego pomysłu i objął go honorowym patronatem. Zainicjowanie wydarzenia w 2012 roku wpisało się w 20 rocznicę powstania Metropolii Białostockiej i wizycie św. Jana Pawła II w Białymstoku, kiedy włączono koncert w obchody jubileuszowe.  Odtąd wydarzenie Bogu Dźwięki, wraz z warsztatami, stało się cykliczne i odbywa się co roku - zawsze w drugą niedzielę czerwca.

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa, koncert został przesunięty na późniejszy termin oraz przybrał nową formę – wydarzenia online. Będzie dostępny na kanale YouTube: ArchiBial MEDIA. W czasie koncertu publiczność otrzyma szansę, aby wesprzeć podopiecznych Caritas oraz zapoznać się z dotychczasową działalnością organizacji.

Organizatorem i dyrektorem wydarzenia jest ks. Andrzej Szczepańczyk, a kompozytorem i aranżerem muzyki oraz prowadzącym same warsztaty jest Piotr Kurstak wraz ze scholą Adonai.

źródło/fot: Caritas Archidiecezji Białostockiej

oprac. Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook