Pod Patronatem Wrót Podlasia

 • Zgłoś się do konkursu fotograficznego „Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa"

  Miniaturka artykułu
  2019-08-09 15:17:22

  Tematem 15. ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Podlasie w Obiektywie im. Wiktora Wołkowa” jest nasz region z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział wszyscy - zarówno z Województwa Podlaskiego, jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

 • Kolorowo, tanecznie i po podlasku

  Miniaturka artykułu
  2019-08-08 09:34:31

  Uczestnicy projektu „Folklor ziemi podlaskiej w tańcu, muzyce i śpiewie” mają już za sobą dwa spotkania warsztatowe: w Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach i w Kolonii Boćki – w ramach zajęć tkackich „Osnowa od Nowa”. Organizator projektu Stowarzyszenie ‘Podlaskie Kukułki” zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkania w regionie.

 • „Sztuka bez granic” – sierpień pod znakiem etnodesignu

  Miniaturka artykułu
  2019-08-02 13:28:10

  W najbliższy weekend (3-4.08) Muzeum Podlaskie w Białymstoku organizuje trzecie spotkanie w ramach projektu „Sztuka bez granic”. Jego uczestnikami są dzieci i młodzież z utrudnionym dostępem do kultury, zwłaszcza kultury polskiej: uczniowie z Grodna uczący się języka polskiego, a także dzieci z Białegostoku. Jesienią do projektu dołączą także młodzi pacjenci Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

 • Uwaga!!! Już w piątek rozpoczyna się drugi wertepowy weekend

  Miniaturka artykułu
  2019-08-02 11:01:38

  Piątek, sobota i niedziela z wędrującym festiwalem teatralnym – tym razem w Dubiczach Cerkiewnych, Kleszczelach i Hajnówce

 • Bluesowo-rockowo nad siemiatyckim zalewem

  Miniaturka artykułu
  2019-08-02 11:01:06

  XV Siemiatycze Blues-Rock Festiwal to jedna z większych imprez organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. Organizatorzy zapraszają do Siemiatycz na koncerty polskich gwiazd rocka już 10 sierpnia br.

 • VII edycja 500 kajaków – największy spływ kajakowy na Bugu, Podlasiu, w Polsce

  Miniaturka artykułu
  2019-08-02 09:22:07

  Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich, nieuregulowanych rzek w Polsce, już sześciokrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ 500 kajaków jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju. Propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.

 • Białoruskie Spotkania Folkowe z Prymakami. 3 sierpnia w Michałowie

  Miniaturka artykułu
  2019-07-31 15:24:06

  To jedna z największych i najważniejszych imprez kulturalnych mniejszości białoruskiej w Podlaskiem. Każdego roku ta impreza przyciąga do amfiteatru w Michałowie tysiące widzów. W tym roku organizatorzy postanowili wrócić do dawnej tradycji, a cały koncert poprowadzą znani i lubiani członkowie zespołu Prymaki.

 • XX Siabrouskaja Biasieda za nami

  Miniaturka artykułu
  2019-07-31 10:21:12

  Siabrouskaja Biasieda to jedna z ważniejszych imprez o zasięgu międzynarodowym, prezentująca dorobek kulturowy regionu i twórczość ludową z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się 27 lipca. Na gródeckim uroczysku „Boryk” jak co roku pojawiło się mnóstwo wielbicieli lokalnej tradycji. Wśród gości byli również podlascy parlamentarzyści, europosłowie, samorządowcy i przedstawiciele polskich i białoruskich instytucji kultury. Gospodarzem spotkania był Wójt Gminy Gródek Wiesław Kulesza

 • XIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”

  Miniaturka artykułu
  2019-07-30 11:20:35

  Zespoły z Albanii, Chile, Czech, Kuby, Łotwy, Boliwii, Chorwacji, Indii oraz Polski zaprezentują się 1 sierpnia na placu przed Urzędem Miasta Wysokie Mazowieckie. Odbędzie się tam XIV Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”. Początek o godz. 17.00.

 • Porozmawiajmy o festiwalu - spotkanie II

  Miniaturka artykułu
  2019-07-29 16:02:55

  Przed nami VII edycja Festiwalu Sztuk Wszelakich, zatem Fundacja JA i TY zaprasza do swojej siedziby przy ul. Polowej 16, lok. 5. na spotkanie festiwalowe, tych którzy już brali udział a także nowe osoby, które chcą się włączyć w społeczne działania na rzecz integracji i osób niepełnosprawnych. Masz ciekawe pomysły, chcesz zrobić coś dla innych, zdobyć nowe doświadczenia - przejdź, zaangażuj się.

facebook