Dodana: 22 czerwiec 2020 08:52

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2020 08:52

Przedsiębiorco, skorzystaj z szansy i złóż wniosek na 2 cz. PPG

Dziś (22.06) o ósmej rano uruchomiony został nabór wniosków na dotację z drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego (PPG). W ramach pomocy dla mikro- i małych przedsiębiorców oraz osób samozatrudnionych z regionu zarząd województwa przeznaczył 35 mln zł na finansowanie kapitału obrotowego. O przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Ilustracja do artykułu PPG cz. 2.png

 - Warto podkreślić, że są to bezzwrotne dotacje na sfinansowanie kapitału obrotowego, a więc realne wsparcie dla firm, które zanotowały spadek obrotów w związku z pandemią koronawirusa – mówił marszałek Artur Kosicki informując o planowanym naborze.

Przypomnijmy: z dofinansowania będą mogły skorzystać mikro- i małe przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, w tym samozatrudnieni, którzy prowadzili działalność gospodarczą na dzień 31 grudnia 2019 r. i odnotowali straty z powodu epidemii COVID-19. Bezzwrotną dotację przez maks. trzy miesiące otrzymają firmy, które utrzymają działalność w tym okresie, a jej wysokość zależeć będzie od liczby pracowników.

 

Nabór wniosków w ramach PPG część 2. został ogłoszony w poniedziałek (15.06). Przedsiębiorcy mieli tydzień na zapoznanie się z jego zasadami.

 

O uruchamianym wsparciu podczas jednej z ostatnich konferencji mówił marszałek Artur Kosicki - link do strony. Informacje na temat dotacji publikowaliśmy także tutaj: link do strony.

Więcej informacji na temat dotacji stronie www.wrotapodlasia.pl/dotacja oraz pod numerem infolinii: 801 308 013

Małgorzata Sawicka

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook