Dodana: 25 czerwiec 2020 13:03

Zmodyfikowana: 25 czerwiec 2020 13:03

Milion złotych z Funduszy Europejskich na mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie „My dla Innych” utworzy w centrum miasta cztery tzw. mieszkania wspomagane, z których korzystać będą osoby z niepełnosprawnościami. Ponad milion złotych przeznaczył na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego Zarząd Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu DJI_0067.jpg

Mieszkania wspomagane to szansa dla osób, które nie są jeszcze na tyle samodzielne, aby żyć aktywnie bez żadnej pomocy. Potrzebują wsparcia na drodze do usamodzielniania się.

Lokale, którym dysponuje stowarzyszenie, mieszczą się w centrum Białegostoku. W ramach projektu zostaną wyremontowane i wyposażone. Dzięki temu zamieszkać w nich będzie mogło 10 osób.

W codziennym życiu pomagać im będzie czterech asystentów i dwóch wolontariuszy, którzy – w ramach projektu – przejdą szkolenie i zostaną przygotowani do pracy z podopiecznymi w mieszkaniach wspomaganych. Lokatorzy tych mieszkań mogą również liczyć na pomoc psychologa.

Wartość tego projektu wynosi 1,26 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 1,17 mln zł. Jest to tzw. projekt zintegrowany, czyli łączy w sobie dofinansowanie na „część miękką”” (w tym wypadku pomoc dla osób z niepełnosprawnościami), jak „twardą” (remont).

Barbara Likowska-Matys,  Departament Rozwoju Regionalnego UMWP
fot. archiwum 

facebook