Dodana: 30 styczeń 2019 15:00

Zmodyfikowana: 30 styczeń 2019 15:00

Zarząd Województwa Podlaskiego podpisał z Lokalnymi Grupami Działania aneksy do umowy ramowej

W środę, 30 stycznia br. Zarządu Województwa Podlaskiego podpisał 12 aneksów do umowy ramowej z Lokalnymi Grupami Działania. W imieniu zarządu aneksy podpisali wicemarszałek Stanisław Derehajło i członek zarządu Wiesława Burnos.

Ilustracja do artykułu LGD - podpisanie aneksów do umów (22).JPG

Ministerstwo Rolnictwa przysłało uzgodniony wzór aneksu do umowy o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, który w dniu dzisiejszym podpisały:

Lokalna Grupa Działania „Puszcza Białowieska”
Lokalna Grupa Działania – Puszcza Knyszyńska
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”
Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego
Stowarzyszenie „Sąsiedzi”
Stowarzyszenie „Suwalsko-Sejneńska” Lokalna Grupa Działania
Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski
Lokalna Grupa Działania – Fundusz Biebrzański
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Kanał Augustowski”

 Wicemarszałek Stanisław Derehajło, witając przedstawicieli Lokalnych Grup Działania, powiedział:
- Sam jestem członkiem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska”, gdzie realizowaliśmy wspólnie projekty, więc doskonale orientuję się, jakie znaczenie mają LGD-y w terenie. Bardzo się cieszę, że mam przyjemność nadzorować LGD-y przy wsparciu marszałek Burnos, z której doświadczenia i pomysłów będę korzystał. Będę chciał wspierać i organizować produkt lokalny oraz zajmować się jego promocją. Chciałbym też, żebyśmy się stali liderem, jeśli chodzi o ten system wydawania pieniędzy, liczę więc na ścisłą współpracę z Państwem. Chciałbym żebyście byli moim wsparciem w zakresie tworzenia produktu lokalnego.

- Jeśli chodzi o promocję produktu lokalnego rozpoczęłam to będąc w starostwie powiatowym w Sokółce i tym naszym produktem lokalnym nie była tylko żywność, ale także deska, lawenda, czy zabawki. Nikt się nie spodziewał, że zaczynając malutką współpracę z małą grupą ludzi, rozwinie się ona na całe województwo. – dodała Wiesława Burnos.

Podczas spotkania została przedstawiona obecna sytuacja odnośnie realizacji, czyli osiągnięcia tzw. „pierwszego kamienia milowego” przez Lokalne Grupy Działania z naszego województwa. Zweryfikowano już w jakim stopniu LGD zrealizowały założone wskaźniki produktu i jakie kwoty zakontraktowały do 31 grudnia 2018r.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook