Obszary Wiejskie

 • XXXVIII Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w województwie podlaskim

  Gospodarstwo pszczelarskie-40.JPG
  2022-09-20 10:51:02

  Wizyty w pasiekach, kiermasze produktów pszczelarskich, wykłady na temat miodu i pszczół – od 23 do 25 września 2022 r. na terenie Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1 odbędą się Ogólnopolskie Dni Pszczelarza. Organizatorami wydarzenia są Podlaski Związek Pszczelarzy oraz Samorząd Województwa Podlaskiego, który na wsparcie przedsięwzięcia przeznaczył 100 tys. zł z budżetu województwa.

 • Dożynki prezydenckie 2022. Podlaski wieniec w trójce najlepszych

  do grupowego zdjęcia pozuje Pierwsza Dama, członek zarządu Marek Malinowski oraz grupa wieńcowa z Wyszek
  2022-09-14 10:15:08

  Na dziedzińcu Belwederu odbyło się tradycyjne święto plonów – Dożynki Prezydenckie. W sobotnich (10.09) konkurencjach na najładniejszy wieniec zwyciężyło województwo mazowieckie, drugie miejsce przypadło opolskiemu, trzecie zaś otrzymał wieniec przygotowany przez województwo podlaskie. W niedzielnych uroczystościach dożynkowych z udziałem pary prezydenckiej uczestniczył członek zarządu Marek Malinowski.

 • Dożynki gminno-parafialne w gminie Sokoły

  Mężczyźni w garniturach próbują chleba, w tle uczestnicy wydarzenia
  2022-09-06 14:28:15

  Uroczyste nabożeństwo, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, koncerty – w niedzielę (4.09) rolnicy z gminy Sokoły dziękowali za tegoroczne zbiory. Święto Plonów było też okazją do oficjalnego otwarcia Centrum Wystawienniczo-Targowego, jednej z niewielu w kraju, a pierwszej w regionie tego typu inwestycji. W wydarzeniu uczestniczyli wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin i marszałek Artur Kosicki. Wzięli w nim także m.in. europoseł Krzysztof Jurgiel, wiceminister rolnictwa Lech Kołakowski i wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Bogusław Dębski oraz wiceprzewodniczący Łukasz Siekierko.

 • Dziękczynienie za plony w Miastkowie

  Wieniec dożynkowy, w tle widać uczestników wydarzenia
  2022-09-05 14:11:16

  Dożynkowy chleb podzielony przy polowym ołtarzu w Miastkowie trafił do wszystkich uczestników gminnego i parafialnego Święta Dziękczynienia za plony, które odbyło się w niedzielę 4 września. W wydarzeniu wzięli udział: wicemarszałek Marek Olbryś i Piotr Modzelewski, radny wojewódzki.

 • Dotacje unijne na nowe przedsięwzięcia w gminie Łomża

  Kilka osób podczas podpisania umowy
  2022-08-29 15:29:23

  W Mikołajkach (gm. Łomża) ucieszą się przede wszystkim dorośli korzystający ze świetlicy wiejskiej – zostanie tam przeprowadzony drugi etap termomodernizacji budynku. Z kolei w Grzymałach Szczepankowskich (gm. Łomża) ucieszą się dzieci – powstanie tam nowy plac zabaw. W piątek, 26 sierpnia umowy o dotacje dla tych dwóch projektów podpisali: wicemarszałek Marek Olbryś oraz wójt gminy Łomża, Piotr Kłys. Wsparcie pochodzi z programu unijnego, który jest dedykowany obszarom wiejskim.

 • AgroLiga 2022. Wybrano najlepszych rolników i firmę z branży rolnej w Podlaskiem

  Uczestnicy wydarzenia
  2022-08-31 12:13:08

  Beata i Janusz Karwowscy z Kosaków (pow. łomżyński) zostali mistrzami wojewódzkiego etapu AgroLigi w kategorii Rolnicy, a tytuł mistrza w kategorii Firma otrzymało przedsiębiorstwo Sonarol Sp. j. Najda z Jedwabnego w tym samym powiecie. To oni będą reprezentować nasz region na szczeblu krajowym tego ogólnopolskiego konkursu branży rolnej. W czasie uroczystej gali zwycięzcom gratulował wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

 • Krajowy Dzień Kukurydzy w Szepietowie

  Rozłożone kolby kukurydziane
  2022-08-17 11:58:59

  130 odmian kukurydzy, pokazy najnowocześniejszego sprzętu rolniczego i mnóstwo innych atrakcji – to wszystko będzie towarzyszyło uczestnikom podczas Krajowego Dnia Kukurydzy. Zaplanowane wydarzenie jest największą w województwie podlaskim imprezą dla plantatorów i miłośników złotego ziarna i odbędzie się w niedzielę, 11 września na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (PODR) w Szepietowie.

 • Dożynki Gminne w Żylinach

  Kobieta dzieli się chlebem z innymi
  2022-08-16 11:09:39

  Obrzędy dziękczynne za ukończenie żniw i prac polowych oraz muzyka i dobra zabawa – to wszystko miało miejsce podczas niedzielnych (14.08) Dożynek Gminnych w Żylinach. W dorocznym Święcie Plonów uczestniczyła Wiesława Burnos, członek zarządu.

 • Dożynki Wojewódzkie w Ciechanowcu

  [14.08.2022] Dożynki - Ciechanowiec 2022-101.jpg
  2022-08-17 14:56:52

  Uroczyste nabożeństwa, orszak bogato zdobionych wieńców oraz dożynkowe ceremoniały, odznaczenia i konkursy – w niedzielę, 14 sierpnia, rolnicy z województwa podlaskiego podziękowali za tegoroczne plony. W uroczystościach na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu wziął udział wicepremier Henryk Kowalczyk, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Samorząd województwa reprezentowali wicemarszałkowie: Sebastian Łukaszewicz i Marek Olbryś, członek zarządu Marek Malinowski oraz Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku i radni wojewódzcy, w tym m.in. Łukasz Siekierko.

 • Dożynki wojewódzkie w Ciechanowcu

  Informacja o dożynkach na tle zboża
  2022-08-10 14:19:57

  Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, Województwo Podlaskie będzie świętowało dożynki, czyli Podlaskie Święto Chleba. Odbędą się one w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Na uczestników czeka wiele atrakcji: rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, występy artystyczne, degustacja potraw regionalnych.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook