Aktualności

 • XXXVIII Ogólnopolskie Dni Pszczelarza w województwie podlaskim

  Gospodarstwo pszczelarskie-40.JPG
  2022-09-20 10:51:02

  Wizyty w pasiekach, kiermasze produktów pszczelarskich, wykłady na temat miodu i pszczół – od 23 do 25 września 2022 r. na terenie Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1 odbędą się Ogólnopolskie Dni Pszczelarza. Organizatorami wydarzenia są Podlaski Związek Pszczelarzy oraz Samorząd Województwa Podlaskiego, który na wsparcie przedsięwzięcia przeznaczył 100 tys. zł z budżetu województwa.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Ekozioła i złoty korzeń

  tunel sadzonki ziola -romaniuk-min.jpg
  2022-09-19 11:15:43

  - Zajęliśmy się uprawą ziół, bo zboża były zbyt proste i przewidywalne. Praca z roślinami wieloletnimi i to takimi, które służą zdrowiu, jest prawdziwym wyzwaniem – tłumaczy swoją pasję Mirosław Romaniuk, który wraz z żoną Aliną prowadzi pod Hajnówką ekologiczne gospodarstwo produkujące zioła.

 • Podsumowanie XII Wojewódzkiego Konkursu dla Rolników - producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”

  Krowy oraz cielak stoją w stodole
  2022-09-16 09:04:07

  W niedzielę, 11 września podczas obchodów Krajowego Dnia Kukurydzy w Szepietowie została rozstrzygnięta XII edycja Wojewódzkiego Konkursu dla Rolników - producentów mleka „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”. Celem inicjatywy jest zmniejszenie skali wypadków przy obsłudze bydła mlecznego oraz promocji pozytywnych zachowań związanych z pracą przy obsłudze tych zwierząt.

 • Dożynki prezydenckie 2022. Podlaski wieniec w trójce najlepszych

  do grupowego zdjęcia pozuje Pierwsza Dama, członek zarządu Marek Malinowski oraz grupa wieńcowa z Wyszek
  2022-09-14 10:15:08

  Na dziedzińcu Belwederu odbyło się tradycyjne święto plonów – Dożynki Prezydenckie. W sobotnich (10.09) konkurencjach na najładniejszy wieniec zwyciężyło województwo mazowieckie, drugie miejsce przypadło opolskiemu, trzecie zaś otrzymał wieniec przygotowany przez województwo podlaskie. W niedzielnych uroczystościach dożynkowych z udziałem pary prezydenckiej uczestniczył członek zarządu Marek Malinowski.

 • I Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Podlasia gościł w PMKL

  Członkowie zarządu i kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich
  2022-09-12 13:49:24

  Deszczowa aura nie przeszkodziła w degustacji przepysznych regionalnych smakołyków przygotowanych przez gospodynie z całego województwa podlaskiego. Podczas I Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Podlasia nie zabrakło licznych konkursów, warsztatów, na których można było nauczyć się przygotowywać m.in. lizaki odpustowe oraz podziwiać występy zespołów folklorystycznych. Uczestnikom niedzielnej (11.09) ludowej zabawy pogratulował marszałek Artur Kosicki wraz z wicemarszałkiem Sebastianem Łukaszewiczem. Samorząd województwa reprezentował również Bogusław Dębski - przewodniczący sejmiku. Organizatorami przedsięwzięcia są Województwo Podlaskie i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (PMKL).

 • Dożynki gminno-parafialne w gminie Sokoły

  Mężczyźni w garniturach próbują chleba, w tle uczestnicy wydarzenia
  2022-09-06 14:28:15

  Uroczyste nabożeństwo, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, koncerty – w niedzielę (4.09) rolnicy z gminy Sokoły dziękowali za tegoroczne zbiory. Święto Plonów było też okazją do oficjalnego otwarcia Centrum Wystawienniczo-Targowego, jednej z niewielu w kraju, a pierwszej w regionie tego typu inwestycji. W wydarzeniu uczestniczyli wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin i marszałek Artur Kosicki. Wzięli w nim także m.in. europoseł Krzysztof Jurgiel, wiceminister rolnictwa Lech Kołakowski i wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Bogusław Dębski oraz wiceprzewodniczący Łukasz Siekierko.

 • I Podlaski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich – Smaki Podlasia

  Sery oraz owoce leśne leżą na drewnianym stole
  2022-09-06 14:55:53

  Zarząd Województwa Podlaskiego zaprasza na festiwal, który zaplanowano 11 września 2022 r. z udziałem i na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Wydarzenie będzie realizowane przy współpracy z Polskim Radiem Białystok.

 • Dziękczynienie za plony w Miastkowie

  Wieniec dożynkowy, w tle widać uczestników wydarzenia
  2022-09-05 14:11:16

  Dożynkowy chleb podzielony przy polowym ołtarzu w Miastkowie trafił do wszystkich uczestników gminnego i parafialnego Święta Dziękczynienia za plony, które odbyło się w niedzielę 4 września. W wydarzeniu wzięli udział: wicemarszałek Marek Olbryś i Piotr Modzelewski, radny wojewódzki.

 • Konkurs plastyczny „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”

  Ryba w wodzie.
  2022-09-02 08:46:38

  To już 4. edycja konkursu, którego celem jest zaprezentowanie zmian, jakie zaszły dzięki funduszom unijnym na terenie Suwalszczyzny. Decyzję o jego ogłoszeniu zarząd województwa podlaskiego podjął w piątek, 2 września. Prace można nadsyłać do 31 października br.

 • Dotacje unijne na nowe przedsięwzięcia w gminie Łomża

  Kilka osób podczas podpisania umowy
  2022-08-29 15:29:23

  W Mikołajkach (gm. Łomża) ucieszą się przede wszystkim dorośli korzystający ze świetlicy wiejskiej – zostanie tam przeprowadzony drugi etap termomodernizacji budynku. Z kolei w Grzymałach Szczepankowskich (gm. Łomża) ucieszą się dzieci – powstanie tam nowy plac zabaw. W piątek, 26 sierpnia umowy o dotacje dla tych dwóch projektów podpisali: wicemarszałek Marek Olbryś oraz wójt gminy Łomża, Piotr Kłys. Wsparcie pochodzi z programu unijnego, który jest dedykowany obszarom wiejskim.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook