Aktualności

 • Ogólnopolski Konkurs Testowy Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo produkujące sery (5).jpg
  2020-08-11 15:32:08

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz pierwszy ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym – Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich. Tematyka konkursu dotyczy problematyki bezpieczeństwa pracy podczas chowu i hodowli zwierząt.

 • Podlaski Produkt Lokalny. Gospodarstwo Rybackie Huberta Falkowskiego

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo Rybackie Huberta Falkowskiego (1 of 7).jpg
  2020-08-11 10:01:58

  Najważniejsze, aby ryba była świeża, najlepiej jeziorowa i szybko dostarczona do wędzarni. A tam wędzona powoli dymem olchowym i z jednym tylko dodatkiem, czyli solą – taki przepis na rybę wędzoną doskonałą ma Hubert Falkowski, właściciel gospodarstwa rybackiego w Wiżajnach.

 • Piknik rolniczy w Krzyżewie

  Ilustracja do artykułu 1.jpg
  2020-08-10 13:37:11

  Nowoczesne maszyny, tradycyjne podlaskie zwyczaje i dania, pokazy garncarstwa i kiszenia oraz koronki, hafty, zioła i kwiaty – czekały na uczestników pikniku rolniczego w Krzyżewie w gminie Sokoły. Spotkanie na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie przyciągnęło wiele osób spragnionych regionalnych smaków i tradycji. Samorząd województwa podlaskiego reprezentował wicemarszałek Stanisław Derehajło.

 • Promocja roślin bobowatych, jako cennego źródła białka i pożytku pszczelego

  Ilustracja do artykułu Roślina bobowata (1 of 1).jpg
  2020-08-07 09:22:41

  Co wiemy o roślinach bobowatych? Dlaczego warto je chodować i jak wpływają na glebę? Na te i inne pytania odpowiada film promujący je, jako cenne źródło białka i pożytek pszczeli. Inicjatywa została zrealizowana przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (UMWP), Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW).

 • Pasieka u Alfreda - miód z łąk i bagien

  Ilustracja do artykułu Pasieka u Alfreda - miód z łąk i bagien (3 of 9).jpg
  2020-08-05 07:51:51

  Stoją pod ścianą lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym. Z daleka wyglądają jak kolorowe koraliki na ciemnozielonym tle. Ule Alfreda Judyckiego i jego córki Katarzyny, specjalistów od augustowskiego miodu łąkowo-bagiennego.

 • Kup lub sprzedaj regionalne produkty! Ruszył Podlaski e-bazarek

  Ilustracja do artykułu Gospodarstwo ogrodnicze-21.jpg
  2020-08-04 13:52:38

  To oferta skierowana zarówno do konsumentów, jak i producentów z regionu. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR) w Szepietowie uruchomił nową formę swojej działalności – Podlaski e-bazarek. Portal ma na celu ułatwienie sprzedaży oraz zakupu produktów pochodzących od lokalnych producentów, również w czasach zagrożenia epidemiologicznego.

 • Podlaski Produkt Lokalny. „Ruta” – litewskie smaki z Puńska

  Ilustracja do artykułu Podlaski Produkt Lokalny. „Ruta” – litewskie smaki z Puńska (5 of 6).jpg
  2020-08-03 10:23:03

  Czenaki, kibiny, kołduny, placki litewskie faszerowane mięsem i te smażone na liściu kapusty – to dania kuchni litewskiej, które serwują państwo Pieczulis w restauracji „Ruta” w Puńsku (pow. sejneński).

 • Białys na Liście Produktów Tradycyjnych

  Ilustracja do artykułu Miniatura Białys.jpg
  2020-07-30 16:46:25

  Na Listę Produktów Tradycyjnych został wpisany kolejny produkt regionalny z województwa podlaskiego – Białys. W czwartek (30.07) przed Zamkiem w Tykocinie, wicemarszałek Stanisław Derehajło podczas pokazu kulinarnego wziął udział w przygotowaniu Białysa.

 • Konkurs „Tradycyjna Gęsina Wiejska” rozstrzygnięty

  Ilustracja do artykułu gęsi 0 2.jpg
  2020-07-28 09:58:17

  Koło Gospodyń Wiejskich „Szeroka Struga” w Łapach Pluśniakach wygrało konkurs „Tradycyjna Gęsina Wiejska” i otrzymało 50 sztuk piskląt do chowu w swoich gospodarstwach. Gospodynie dokupiły jeszcze 50 i teraz na siedmiu podwórkach w okolicy pasą się młode gęsi.

 • Umowa na dofinansowanie przebudowy targowiska w Mońkach

  Ilustracja do artykułu Podpisanie umowy na targowisko w Mońkach (1 of 3).jpg
  2020-07-28 09:14:37

  Gruntownie przebudowane będzie targowisko w Mońkach przy ul. Kolejowej. Umowę o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przedsięwzięcia wartego 1, 5 mln zł podpisali w środę (22.07) Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, oraz burmistrz Zbigniew Karwowski.

facebook