Dodana: 31 styczeń 2019 08:48

Zmodyfikowana: 31 styczeń 2019 08:48

Spotkanie informacyjne dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Jak prawidłowo zaplanować projekt, napisać wniosek i właściwie go rozliczyć – takim zagadnieniom było poświęcone spotkanie informacyjne dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, które odbyło się w środę, 30 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu spotkanie informacyjne do partnerów ksow (24).JPG

Spotkanie dotyczyło konkursu nr 3/2019 dla partnerów KSOW, w którym jest do zagospodarowania 1,4 mln zł w ramach różnych działań.

W spotkaniu zorganizowanym przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich oraz Sekretariat Regionalny KSOW uczestniczyło około 100 osób – samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń, uczelni wyższych, partnerzy KSOW.

Podczas spotkania prelegenci przedstawili zasady tegorocznego naboru, omówili jak prawidłowo zaplanować projekt, właściwie napisać wniosek, a potem go rozliczyć.

- Bardzo liczymy na wartościowe projekty, takie którymi będziemy mogli się pochwalić w województwie i poza nim. Mam nadzieję, ze Państwa wnioski zakończą się podpisaniem umów – powiedział Andrzej Pleszuk dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP, który rozpoczął spotkanie.

Z uczestnikami spotkania przywitał sie też wicemarszałek Stanisław Derehajło, który wspomniał, iż aplikowanie o środki w ramach konkursu nie jest trudne i jako wójt Gminy Boćki z powodzeniem korzystał ze środków KSOW. 

- Cieszy nas bardzo tak różnorodna reprezentacja środowisk i tak ogromne zainteresowanie środkami KSOW. Rozwój obszarów wiejskich to nie tylko rolnictwo, gospodarstwa rolne czy infrastruktura, ale to też inicjowanie wszelkich działań, które mają doprowadzić do tego, by środowiska wiejskie, te najbardziej oddalone od miast, rosły w siłę zarówno gospodarczo, społecznie, jak i kulturalnie. Wsparcie z KSOW daje Wam dodatkowe możliwości. Jest to bardzo ważne dla rozwoju naszych małych społeczności. Życzę wszystkim zainteresowanym powodzenia w konkursie. - powiedział wicemarszałek Stanisław Derehajło. 

(at)

Szczegóły konkursu na stronie http://podlaskie.ksow.pl/news/entry/14066-konkurs-nr-32019-dla-partnerow-ksow.html 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook