Dodana: 8 styczeń 2021 13:35

Zmodyfikowana: 8 styczeń 2021 14:44

Projekt z zakresu scalania gruntów z ministerialnym wyróżnieniem

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz 44. zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Jakości Prac Scaleniowych. W obecnej edycji wyróżniony został projekt Wojewódzkiego Biura Geodezji w Białymstoku, które jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Podlaskiego.

Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego podpisuje dokument, obok siedzi marszałek Artur Kosicki

Wyróżniony projekt to „Założenia do projektu scalenia gruntów sporządzone dla obiektu Przytulanka i inne, w gminie Mońki, powiecie monieckim”, który w ministerialnym konkursie zajął III miejsce.

- Bardzo się cieszę, że rzetelna współpraca na szczeblu państwowym i samorządowym  oraz sumienna i fachowa realizacja zadań na rzecz naszego województwa owocuje wymiernymi rezultatami służącymi gminom i lokalnej społeczności – mówiła po ogłoszeniu wyników Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Województwo Podlaskie po raz pierwszy w historii w 2020 roku pozyskało z budżetu państwa dotację w wysokości aż 2 mln zł na zadania realizowane przez samorząd województwa podlaskiego związane z opracowaniem założeń do projektu scalenia gruntów.

W rozmowie z Wrotami Podlasia Wiesława Burnos podkreśliła także, że Województwo Podlaskie jest jedynym województwem w Polsce, który otrzymało tak dużą kwotę ze środków budżetu państwa. Przypomniała także, że pomimo kończącej się perspektywy PROW 2014-2020 (kończy się w 2022 r.) Zarząd Województwa Podlaskiego pozyskał dodatkowe 26 mln zł na scalenia gruntów. Dodatkowo, w sierpniu 2020 r., zgłoszone zostało zapotrzebowanie na dodatkowe środki finansowe w wysokości 50 mln zł na scalenia gruntów, których realizacja ma rozpocząć się w 2021 roku.

 

Tekst: Marcin Nawrocki

Fot. Anna Augustynowicz/archiwum, zasoby własne Wiesławy Burnos

facebook