Dodana: 20 maj 2020 13:10

Zmodyfikowana: 20 maj 2020 14:04

Pomóż pszczołom, posiej miododajne!

20 maja – to Światowy Dzień Pszczół. Dlatego dziś w samo południe na profilu FB Podlaskie Na ławeczce rozpoczęła się akcja przekazywania wszystkim chętnym pakietów nasion roślin miododajnych. Potrwa do jutra (czwartek 21 maja) także do godz. 12.00

Ilustracja do artykułu Gospodarstwo pszczelarskie-37.JPG

- Pszczoła to jeden z najważniejszych owadów dla naszego ekosystemu i dlatego trzeba o niego dbać w sposób szczególny. Nie szkodzić mu, prowadzić opryski tylko w wyznaczonych porach dnia, a także ułatwiać pszczołom życie – wyjaśnia Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa. – W swojej pasiecie mam poidła dla pszczół, przed domem są posiane rośliny miododajne. Pszczołom można pomóc i do tego zachęcam! – namawia Stanisław Derehajło, który sam jest pszczelarzem. Jego pasieka, składa się zarówno z pasieki stacjonarnej, jak i rodzin wędrownych.

 

Każdy, kto chciałby otrzymać pakiecik z nasionami roślin miododajnych ma czas do jutra (czwartek, 21 maja) do godz.12.00. Wystarczy polubić Podlaskie Na ławeczce i wysłać wiadomość do administratorów profilu, że jest się chętnym do pomocy pszczołom. Zapraszamy!

 

Urszula Arter, Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich

fot. Archiwum UWMP

Na zdjęciu w galerii wicemarszałek Stanisław Derehajło na lawecie z pasieką wędrowną.


O trwającym konkursie plastycznym dla dzieci "Na ratunek ginącym pszczołom" przeczytaj w zakładce rolnictwo - link do strony.

facebook