Dodana: 25 maj 2020 08:06

Zmodyfikowana: 25 maj 2020 11:21

Od 25 maja biura ARiMR otwarte dla interesantów

Od poniedziałku (25.05) w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

Ilustracja do artykułu biuro obsługa.jpg

To kolejny etap otwierania. Dnia 18 maja ARiMR wznowiła częściowo obsługę interesantów w swoich placówkach. Rolnicy mogą obecnie załatwić w biurach powiatowych sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, a w oddziałach regionalnych mogą składać wnioski inwestycyjne czy dotyczące działań premiowych.

Od 25 maja jednostki terenowe ARiMR będą obsługiwały rolników w pełnym zakresie. – Otwieramy wszystkie biura powiatowe i oddziały regionalne, ale jednocześnie na bieżąco monitorujemy sytuację, szczególnie w województwie śląskim i tych powiatach, w których zagrożenie epidemiczne jest podwyższone. W zależności od rozwoju okoliczności będziemy podejmować dalsze decyzje – powiedział Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Osobiste załatwianie spraw w ARiMR będzie jednocześnie wiązało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jak zapewnił prezes agencji, obsługa klienta będzie odbywała się z poszanowaniem bezpieczeństwa, zarówno rolników, jak i pracowników. Dodał, że każda jednostka będzie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa na bieżąco.

W biurach powiatowych, beneficjenci będą mieli możliwość załatwienia sprawy przy pomocy telefonu komórkowego. Interesant będzie mógł złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie i obszarowe w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Biuro powiatowe udostępni klientowi swoją sieć. W razie wątpliwości pracownicy Agencji służą pomocą. Login i kod dostępu otrzymają Państwo SMS-em na numer telefonu widoczny na formularzu wniosku.

ARiMR umożliwia również składanie wniosków przez Internet oraz zostawianie ich przy placówkach terenowych Agencji we wrzutniach na dokumenty.

Źródło: Podlaski Oddział Regionalny ARiMR

oprac. Cezary Rutkowski

fot. pixabay

facebook