Dodana: 5 czerwiec 2019 13:54

Zmodyfikowana: 5 czerwiec 2019 13:54

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO od 9 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.

Już w najbliższą niedzielę (9 czerwca br.) wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów POLREGIO, kursujących na terenie województwa podlaskiego. Do 27 czerwca zostanie przedłużone funkcjonowanie zastępczej komunikacji autobusowej na trasie Hajnówka – Czeremcha. W sierpniu, przez dwa tygodnie autobusy zastąpią pociągi także na linii Białystok – Czeremcha. Od 28 czerwca, po 15-letniej przerwie, ruszają weekendowe połączenia na trasie Hajnówka – Siemianówka.

Ilustracja do artykułu Pierwszy pociąg do Walił (28).jpg

Zbliżająca się zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła wszystkich tras w naszym województwie. Od 9 czerwca br. większość pociągów będzie kursowała z kilkuminutowymi zmianami. Powodem są trwające prace modernizacji linii kolejowych. Nastąpią też zmiany godzin kursowania porannych pociągów na trasie Suwałki / Kuźnica Białostocka – Sokółka – Białystok, wprowadzone na wnioski pasażerów, po uzyskaniu akceptacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 Komunikacja zastępcza na odcinku Czeremcha – Hajnówka wydłużona do 27 czerwca

Pasażerowie podróżujący na trasie z Hajnówki do Czeremchy, będą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej do 27 czerwca br. Przejazd w autobusach, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków. Autobusy komunikacji zastępczej, z powodu trudności z dojazdem, nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku. Ponieważ zastępcza komunikacja nie będzie dotyczyła wszystkich pociągów na tym odcinku, należy dokładnie zapoznać się z rozkładem jazdy przy planowaniu podróży. Na tej trasie ruch pociągów zostanie wznowiony w piątek, 28 czerwca.

 Utrudnienia na trasie Białystok – Czeremcha

Na sierpień tego roku, zarządca infrastruktury zaplanował prace torowe na linii Białystok – Czeremcha. Ich wykonanie będzie wymagało całkowitego wstrzymania ruchu pociągów. W związku z tym, w dniach 5 – 11 oraz 19 – 25 sierpnia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja. Z powodu trudności z dojazdem, w tych dniach nie będzie obsługiwany przystanek kolejowy Podbiele. A zamiast na przystanku w Gregorowcach, autobus będzie się zatrzymywał w miejscowości Malinniki.Również w Zimnochach, Rajsku, Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach nie będą obsługiwane przystanki kolejowe, a autobusy będą się zatrzymywały na przystankach PKS w tych miejscowościach.

  Reaktywacja kolejowych przewozów pasażerskich na trasie Hajnówka - Siemianówka

Planowane na 28 czerwca 2019 r. uruchomienie połączeń kolejowych na trasie Hajnówka – Siemianówka będzie reaktywacją po 15 latach, gdyż przewozy pasażerskie zostały na tym odcinku zawieszone w kwietniu 2004 roku. Wznowienie kolejowego ruchu pasażerskiego na trasie Hajnówka – Siemianówka było inicjatywą Podlaskiego Centrum Kolejowego. Pociągi zostały zamówione przez samorząd województwa podlaskiego. Przygotowany przez POLREGIO rozkład jazdy został uzgodniony z Organizatorem i pod koniec czerwca rozpoczyna funkcjonowanie nowa, wakacyjna oferta.

Połączenia Hajnówka – Siemianówka będą realizowane w weekendy w sezonie wakacyjnym. Rozkład jazdy tych pociągów jest już widoczny w internetowych wyszukiwarkach połączeń. Można już kupować bilety na przejazd. Aby zachęcić do korzystania z pociągów, POLREGIO włączyło ten odcinek (od stacji Czeremcha) do promocyjnej oferty „Połączenie w dobrej cenie”. Rozkład jazdy został skonstruowany w taki sposób, aby do Siemianówki można było dojechać z kierunku Białegostoku, Czeremchy, Siedlec, a nawet Warszawy. Zaplanowano dogodne przesiadki w Siedlcach i Czeremsze. To druga, po linii Białystok – Waliły, trasa reaktywowana po kilkunastoletniej przerwie.

 Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej m.in. na stronach internetowych: polregio.pl, e-podroznik.pl, portalpasazera.pl i koleo.pl. Rozkłady jazdy są także dostępne w gablotach na stacjach i przystankach.

mat. POLREGIO/red.art

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook