Dodana: 4 czerwiec 2019 15:53

Zmodyfikowana: 5 czerwiec 2019 08:38

Szansa na konsularną współpracę

Wicemarszałek Marek Olbryś spotkał się we wtorek (4 czerwca br.) z  w-ce prezydentem  Światowej Federacji Konsulów Honorowych - Kostasem Lefkaritis.

Ilustracja do artykułu P1880055.JPG

Wizyta przedstawiciela federacji konsulów miała związek z rozpoczęciem działalności  Związku Konsulów Honorowych w Rzeczpospolitej Polskiej – w poniedziałek (3 czerwca br.) w  siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odbyło się inauguracyjne spotkanie.

W skład rady zarządzającej nowym związkiem konsulów wszedł Wojciech Strzałkowski z Białegostoku, Konsul Honorowy Republiki Chorwacji i przewodniczący m.in. Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości działającej przy Marszałku Województwa Podlaskiego.

- To spotkanie jest dla nas ważne, bo po  oficjalnym ukonstytuowaniu się nasz związek chce wejść w skład światowej federacji – mówił na spotkaniu z marszałkiem Wojciech Strzałkowski towarzyszący prezydentowi Kostasowi Lefkaritis. – Bylibyśmy 97 krajem w tej organizacji.

- Po tak niezwykle gościnnym przyjęciu w Polsce jestem pewien, że Polska wniesie swój znaczący wkład w działalność federacji – mówił  Kostas Lefkaritis.

Marszałek Olbryś przedstawił prezydentowi federacji garść informacji o regionie Podlaskim. Wyraził też nadzieję, że obecność podlaskich przedstawicieli w federacji będzie dobrą platformą do współpracy i promocji regionu.

art

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook