Dodana: 21 kwiecień 2019 14:31

Zmodyfikowana: 21 kwiecień 2019 14:31

Śniadanie wdzięczności – wielkanocne spotkanie dla potrzebujących

Wspólna modlitwa oraz świąteczna atmosfera towarzyszyły uczestnikom śniadania wielkanocnego dla osób potrzebujących w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku w niedzielny poranek. Śniadanie rozpoczęło się po mszy rezurekcyjnej o godz. 7.30 w białostockiej katedrze. W świątecznym spotkaniu uczestniczyło kilkaset osób, w tym m.in. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki i Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Stół ze stroikiem-koszyczkiem wielkanocnym, w tle sala ze stołami.

Na początku spotkania do idei Zmartwychwstania odwołał się Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. - Całe życie Jezusa Chrystusa było życiem w służbie drugiemu człowiekowi. Dziś dziękujemy Jezusowi, że wspólnie możemy przeżywać to spotkanie wielkanocne – powiedział. - Życzę, by te święta były czasem wielkiej wdzięczności i wolności z Jezusem Zmartwychwstałym, naszym Bratem i towarzyszem naszej codziennej drogi – dodał Abp Wojda.

Po przywitaniu pasterz kościoła białostockiego poświęcił potrawy znajdujące się na wszystkich stołach podczas porannego śniadania.

- Jesteśmy wdzięczni Wam wszystkim za udział w tym śniadaniu, w rodzinnej atmosferze – powiedział z kolei Ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej. Podziękował także za ogromne zaangażowanie pracowników i wolontariuszy organizatorów wielkanocnego śniadania. - Wspomnijmy również z wdzięcznością wszystkich darczyńców, który się przyczynili do tego, by niczego nam dzisiaj nie brakowało. Z całego serca wszystkim im dziękujemy – dodał.

Przy organizacji śniadania dla osób ubogich, samotnych, potrzebujących pomagało około 40 wolontariuszy Fundacji Rodziny Czarneckich, Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Zespołu Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku. Uczestnikom śniadania organizatorzy zapewnili także świąteczne paczki żywnościowe. Spotkanie Wielkanocne organizowane przez Caritas i Fundację Rodziny Czarneckich odbyło się po raz piąty.

 

MN

 

facebook