Dodana: 13 wrzesień 2019 13:28

Zmodyfikowana: 13 wrzesień 2019 13:28

Dodatkowy pociąg POLREGIO na „Święto Grzyba”

W sobotę, 14 września 2019 r. POLREGIO uruchomi dodatkowy pociąg „Borowik” dla wracających ze „Święta Grzyba” w Sokolu.

Wnętrze wagonu. Siedzenia z logo POLREGIO.

„Święto Grzyba” to szereg imprez, jakie w Sokolu organizują Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie oraz Centrum Produktu Lokalnego w sobotę, 14 września 2019 r.Wielkie grzybobranie o tytuł „Władcy grzybowego” oraz konkurs na największego grzyba rozpocznie się o godz. 14.00 w miejscowości Sokole, położonejprzykolejowej trasie do Walił.

Ale zbieranie grzybów to nie jedyna atrakcja. Tego dnia odbędą się również warsztaty rękodzieła, konkursy, wystawa Pracowni Etnograficznej „Opieka na dziećmi wczoraj i dziś”, a także wernisaż wystawy poplenerowej „Barwy Sokola VI” i liczne atrakcje dla dzieci. Imprezę zakończą występy lokalnych artystów i koncerty zespołów folkowych.

"Borowikiem" bezpiecznie do domu

Do Sokola na „Święto Grzyba” można dotrzeć m.in. dzięki weekendowym połączeniom Przewozów Regionalnych, właściciela marki POLREGIO. Pociągi do Walił odjeżdżają z dworca kolejowego w Białymstoku o godz. 9:00 i 15:50. A specjalnie uruchomiony na tę okazję pociąg „Borowik”zapewni uczestnikom imprezy bezpieczny powrót. Odjazd pociągu z Sokolaw kierunku Walił o godz. 22:49, a do Białegostoku o godz. 23:31.

Bilet dobrych relacji

Przypominamy, że na tej trasie obowiązuje oferta promocyjna POLREGIO „Bilet dobrych relacji”.Bilety są dostępne w kasach biletowych oraz w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl i aplikacji POLREGIO. Na wszystkich stacjach w województwie podlaskim, poza stacją Białystok i Czeremcha, bilety można kupić także u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Za bilety kupowane w pociągu można zapłacić używając karty płatniczej. Obsługa jest wyposażona w terminale płatnicze.

Więcej o Święcie Grzyba pisaliśmy tutaj - link do strony.

za: Przewozy Regionalne
oprac.aa

facebook