Dodana: 16 maj 2019 15:20

Zmodyfikowana: 16 maj 2019 15:20

Polskę i Podlaskie zabiorę w sercu

O przyjaźni do Polski i bliskich kontaktach z Podlaskiem a także serdecznej rekomendacji, jaką wystawi naszemu regionowi i przekaże swojemu następcy - mówił na spotkaniu z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem JE Ambasador Republiki Angoli Domingos Culolo, który kończy swoją misję w Polsce.
Wizyta Ambasadora Angoli - wicemarszałek przekazuje tekę ze zdjęciami z Podlaskiego

Spotkanie z ambasadorem, szefem protokołu Salvadorem Diogo  oraz sekretarz ambasady Celeste David, zastępcą dyrektora Gabinetu Marszałka Juliuszem Jakimowiczem miało miejsce w środę (15 maja br.) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Ambasador kończy swoją misję dyplomatyczną w Polsce.

- Pracowałem tu osiem lat, teraz czas na emeryturę – mówił podczas spotkania JE Ambasador Domingos Culolo. – Jestem jednak przyjacielem Polski, a o przyjaciołach się nie zapomina, dlatego na pewno będę tu przyjeżdżał, odwiedzał kraj i znajomych.

Ambasador wspomniał, że Podlaskie darzy szczególnym sentymentem, ze względu na zapoczątkowaną tu współpracę z regionalnymi przedsiębiorcami.
- Współpracujemy z Izbą Przemysłowo-Handlową, mieliśmy nawet wizytę ich przedstawiciel u nas w Angoli na misji badawczo-gospodarczej – wspominał.  – To moje marzenie, aby Podlaskie nawiązało gospodarczą współpracę z jednym z naszych regionów, np. z Huambo, bo to także region silny rolniczo. Nasza gospodarka potrzebuje zmiany, zróżnicowania, ale jest oparta na rolnictwie. Doświadczenie podlaskich przedsiębiorców z tej branży byłoby nam bardzo pomocne.

Marek Olbryś, wicemarszałek województwa zapewnił o otwartości Zarządu Województwa Podlaskiego i wsparciu na rzecz wzmocnienia i rozwoju współpracy gospodarczej między regionem w Angoli a Podlaskiem.

- Dziękuję za ciepłe słowa i liczę na współpracę z Pana następcą  - mówił marszałek Olbryś. - Nasze doświadczenia w gospodarce rolnej, produkcji maszyn rolniczych czy mleka, mogą być na pewno dużym wsparciem i cennym elementem współpracy naszych krajów i regionów. 

Ambasador zapewnił, że nadal, mimo ukończenia misji dyplomatycznej, będzie pracował nad wzmocnieniem kontaktów między Polską i Angolą.

 art

facebook