Dodana: 15 kwiecień 2019 11:36

Zmodyfikowana: 15 kwiecień 2019 11:38

Patronat. Z książką w podróż muzyczną

To kolejny projekt czytelniczy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, na który biblioteka pozyskała dotację w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki. Głównym celem przedsięwzięcia literacko-kulturalnego i edukacyjnego jest niekonwencjonalne promowanie czytelnictwa i książki we wszystkich jej formach oraz inspirowanie kultury literackiej poprzez muzykę.

Fragment plakaty Z książką w podróż muzyczną.jpg

- Mieszkańcom Białegostoku i okolic proponujemy udział w 17 interdyscyplinarnych wydarzeniach skoncentrowanych wokół literatury i muzyki, które odbędą się od maja do połowy października 2019 r. w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej oraz w wybranych filiach miejskich - zachęcają organizatorzy.

Dla najmłodszych czytelników przygotowano warsztaty  literacko-muzyczne, zajęcia teatralne i spotkania autorskie przygotowane przez: Łucję Grzeszczyk – aktorkę Białostockiego Teatru Lalek, Kingę Szmigulską – muzyka Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Zuzannę Kisielewską – dziennikarkę i pisarkę. Koncert zespołu GAŁGAN Rozczochrane dźwięki będzie z pewnością atrakcyjną propozycją z okazji Dnia Dziecka skierowaną do całych rodzin.

Warsztaty „Z muzyką i książką dookoła świata”, wystawa nieksiążkowych dokumentów, wymiana upodobań muzycznych, czy spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan – to wydarzenia skierowane do młodzieży i dorosłych.

Doskonałym artystycznym uzupełnieniem i wzbogaceniem całości projektu będzie niewątpliwie występ dziecięco-młodzieżowego zespołu tanecznego PLĄS.

Muzyka będzie towarzyszyć książce, a książka – muzyce, wzajemnie się przenikając i tworząc wyjątkowy klimat wokół biblioteki i jej zasobów muzycznych.

 

Organizator: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg Podlaski, Kuźnia – Stowarzyszenie Działań Twórczych Dzieci i Młodzieży

 

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, TVP Białystok, Białystok Online, Wrota Podlasia

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty i zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie zmianę terminu.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

źródło: Książnica Podlaska

facebook